okrycie z kapturem bawełniane

Bawełniane okrycia dla maluszka

Codzienne przewijanie, kąpiele i stosowanie zasypek pomaga w utrzymaniu zdrowia i higieny u małych dzieci. Z czasem potrzeby pociech rosną i trzeba im sprostać za pomocą innych produktów, niż z których korzystało się dotychczas. Z pewnością dodatkowe okrycie kąpielowe zakładane na mokrą skórę dziecka pomoże w utrzymaniu odpowiedniej temperatury dziecka. Okrycie kąpielowe pomaga w utrzymaniu higieny dziecka.

Czym są okrycia kąpielowe dla maluszka?

okrycie kąpielowe bawełnianeNiegdyś mamy zakładały na mokre głowy i ciała swoich dzieci ręcznik, który niejednokrotnie zsuwał się lub nie wchłaniał wilgoci. Nie było to dostatecznie zdrowie dla nich rozwiązanie, ale jedyne, jakie było. Dziś po kąpieli można założyć na mokrą skórę i mokre włosy dziecka bawełniane okrycie kąpielowe z kapturem, które znacznie pomoże w suszeniu i ubieraniu piżamy. Zazwyczaj producenci starają się, by okrycie było nie tylko miękkie i wytrzymałe, ale także, by podobało się wizualnie dzieciom. Dzięki temu dziecko będzie o wiele bardziej chciało je założyć, niż w przypadku, gdyby mama zaproponowała mu zwykły, jednokolorowy ręcznik do osuszenia ciała. Okrycia bawełniane mogą także rosnąć z wiekiem, dlatego dobrze jest mieć przygotowany zestaw dla niemowlaka, a dla starszego dziecka kupić nieco zbyt duże okrycie. Dzięki temu, że będzie nimi minimalnie dotykało podłogi, z czasem, gdy pociecha urośnie, nie będzie miała problemu z założeniem.

okrycie z kapturem bawełnianeNajwiększą różnicą pomiędzy okryciem dla noworodka czy niemowlaka, który nie umie jeszcze wstawać, jest ręcznik przypominający kwadrat z małym miejscem na główkę. Półmetrowy ręcznik może wystarczyć do przykrycia umytego ciała dziecka, jednak będzie za mały, gdzie pociecha nie będzie mogła włożyć swobodnie główki w przygotowany kaptur. Nie można jednak zapominać o tym, że najważniejsze jest, by naturalny materiał użyty do uszycia okrycia miał silne właściwości higroskopijne. Nawet najbardziej przyjazne rysunki zwierząt na okryciu nie będą największym powodem, dla którego należy kupić dane okrycie, jeżeli nie będzie to przyjazny ciału materiał. Należy także pamiętać, że małe dzieci nie mają pełnej odporności i dla niech przebywanie zbyt długo w nie dość ciepłej łazience może skończyć się przeziębieniem. Bawełniane okrycie kąpielowe z kapturem może być wykonane także z miękkiej bawełny frotte.

Jak wiadomo, wspomniany materiał bardzo dobrze chłonie wilgoć i nie stanowi źródła podrażnień dla delikatnej skóry dziecka. Dzięki temu, że można okryć maluszka kolorowym ręcznikiem, który do tego ma bardzo ładny print i jest miękki w dotyku, o wiele łatwiej jest wytrzeć dziecko do sucha po kąpieli. Zakładając na główkę dziecka kaptur od okrycia, maluch przede wszystkim nie zmarznie, zanim mama założy na niego resztę ubrań. Dzięki temu codzienna kąpiel dziecka nie jest utrapieniem.