Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Od pewnego momentu, coraz większa liczba osób, które borykają się z ubytkami w uzębieniu, chce zdecydować się na założenie implantów. Ich najważniejszą zaletą z pewnością okazuje się być fakt, że ich noszenie nie odbiega poziomem komfortu od własnych, stałych zębów. Warto więc wiedzieć, w jakich sytuacjach można zdecydować się na ich założenie i czy jest to każdorazowo bezpieczne.

Implanty zębowe – to warto o nich wiedzieć

Implant jest tak naprawdę sztucznym zamiennikiem jedynie korzenia zęba. Może on jednak służyć do stabilnego umocowania korony zębowej w przypadku, kiedy utrata jednego zęba jest w pełni nieodwracalna. Implanty okazują się być w zdecydowanej większości przypadków rozwiązaniem o bardzo wysokim poziomie solidności. Jest im to w stanie zapewnić ich niezwykle solidne wykonanie, oparte o zastosowanie stopów tytanu. Kształt tych najbardziej typowych implantów zębowych, najbardziej zbliżony jest do walca., Ich cechą charakterystyczną okazuje się być z pewnością ich porowata, gwintowana powierzchnia. Zadaniem takiego rozwiązania, jak implanty zębów w Koszalinie jest przede wszystkim utworzenie stałego połączenia z kością, oraz przenoszenie siły żucia bezpośrednio na kość. Dlaczego implanty zębowe są rozwiązaniem wybieranym coraz częściej niż protezy zębowe czy też mosty? Wynikać to może z pewnością z ich zdecydowanie większego poziomu solidności który powoduje, że korzystanie z implantów nie odbiega od korzystania z własnych zębów. Co więcej, jedynie implanty umożliwiają uchronienie się przed zdecydowanie większością tych najczęściej występujących problemów związanych z brakiem zęba na przykład z zanikiem dziąsła.

Wykonywanie implantów, jest w zdecydowanej większości przypadków w pełni bezpieczne dla pacjenta. Oczywiście, zabieg ich wszczepienia powinien być wykonywany jedynie w specjalizujących się w tym gabinetach stomatologicznych, ja również poprzedzony wykonaniem całego kompletu niezbędnych badań. W ponad 90 % przypadków, pacjent z założonym implantem zębowym odzyskuje komfort życia sprzed utraty uzębienia. Wraz z biegiem czasu, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem okazują się być implanty zębowe. Rozwiązanie to, cenione jest przede wszystkim za umożliwienie noszącym je pacjentom odzyskanie dawnego komfortu życia, sprzed utraty uzębienia. Z tego też względu, nic dziwnego że rozwiązanie to cieszy się wraz z biegiem czasu coraz większym poziomem popularności. Ważne, aby zabieg wszczepienia implantu dokonywany był przede wszystkim w tych najbardziej godnych zaufania gabinetach stomatologicznych.

Po więcej informacji zapraszamy na www.ortodoncja-adent.pl.