piękne zęby

Czy implanty zębów są bezpieczne?

Czasami zdarza się, że naprawa zęba jest już niemożliwa. Szczególnie w przypadku zaawansowanej próchnicy, kiedy ząb nie wykazuje już żadnych śladów żywotności. Podobna sytuacja występuje w przypadku paradontozy lub w konsekwencji silnych urazów. Po jego wyrwaniu najczęściej myślimy o implancie, który zastąpi nam ubytek w uzębieniu.

Czy są one bezpieczne?

piękny uśmiech Współcześnie wszczepienie implantów zębowych nie jest już tak trudne i ryzykowne jak wiele lat temu. Medycyna wychodzi naprzeciw i stawia przed nami coraz to skuteczniejsze technologie. Przyczyniło się to do tego, że implanty zębów są bezpieczne dla zdrowia, a profesjonalne kliniki, sprawiają, że zabieg jest przeprowadzony szybko i bezboleśnie. Większość osób, które zdecydowały się na wszczepienie implantów, docenia efekty zabiegu przez wiele lat. Czy wszczepienie implantów boli? To jedna z obaw pacjentów, którzy chcą się zdecydować na ten zabieg. Nie trzeba się jednak martwić ? dzięki zastosowaniu odpowiedniej dawki znieczulenia, wymiana implantów na nowe jest całkowicie niebolesna. Po wszczepieniu może pojawić się kilkudniowy obrzęk, jednak nie zakłóci on normalnego funkcjonowania. Zrośnięcie się implantu z tkanką kostną żuchwy trwa od trzech tygodni do trzech miesięcy. W przypadku zabiegu w obrębie szczęki proces gojenia może być dłuższy.

piękne zęby Czy implanty zębowe mogą się nie przyjąć? Niestety tak ? każdy implant jest ciałem obcym i w każdym przypadku istnieje ryzyko jego odrzucenia. Przyczyny odrzucenia są różne, ale kluczową rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie pacjenta. Jeśli zabieg wprowadzenia implantów przebiegł prawidłowo, nie powinno dochodzić do żadnych nieprawidłowości. Są jednak pewne przeciwskazania, które wykluczają posiadanie implantów zębowych. Z doświadczenia wynika, że u większej części osób występuje co najmniej jeden czynnik ryzyka. Do najczęstszych z nich należą: palenie, cukrzyca czy stan zapalny kości i zębów. Tak naprawdę implantolog po pierwszej wizycie, zadecyduje, czy w ogóle jest możliwy implant zębów. Jeśli doskwiera nam brak zęba po wyrwaniu, udajmy się do lekarza ? jeśli nie implant, są również inne sposoby na ubytek w uzębieniu. Aktualna stomatologia umożliwia posiadanie zdrowych, zadbanych zębów. Piękny uśmiech często pomaga pozbyć się kompleksów i podwyższa poziom samooceny.

Zabieg ten przeprowadzony u doświadczonego implantologa, gwarantuje dożywotni efekt i nie jest to bolesny proces. Tak jak przy ekstrakcji zęba, implantolog znieczula miejsce. Po całej wizycie zaleca się tabletki przeciwbólowe w razie gdyby pojawił się ból ? nie jest to jednak nic niepokojącego, gdyż etap gojenia się to proces naturalny.