gabinet stomatologiczny

Czy licówka kompozytowa to dobry wybór?

Stosowanie licówek w zdecydowanej większości wypadków, jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, aby poradzić sobie w szybki sposób z defektami w uzębieniu. Jeżeli chodzi o obecnie wykorzystywane licówki, dostępne są one obecnie w całej gamie różnego rodzaju odmian. Tym ich rodzajem, który stosowany jest obecnie zdecydowanie najczęściej, okazują się być jednak licówki kompozytowe.

Wypełnienie zęba ? co warto wiedzieć?

wypełnienie zęba Dzięki takim właśnie nakładkom na zęby, poradzić sobie można z całym szeregiem różnych problemów, związanych bezpośrednio z niedoskonałościami zgryzu. Będą one bardzo skutecznym sposobem na poradzenie sobie z problemem przebarwień zęba, z zębami ukruszonymi, czy też z zębem pojedynczym. Stosowanie licówek kompozytowych jest w praktyce rekomendowane, aby radzić sobie z pewnymi, konkretnymi problemami z uzębieniem. Chodzi tutaj na przykład o występowanie przebarwień w pobliżu korony zęba, których przyczyną jest rozwój martwicy. Bardzo podobnie sytuacja wygląda jednak w przypadku rozwoju wad szkliwa nazębnego, które powstały jeszcze w okresie dziecięcym. Innymi sytuacjami, kiedy dobrym rozwiązaniem okazać się może polecana licówka kompozytowa, jest z pewnością konieczność wykonania korekty estetycznej zęba.

gabinet stomatologiczny Dzięki niej właśnie, można w praktycznie dowolnym zakresie wykonać wydłużenie, skrócenie, lub poszerzenie korony zęba. Również złamanie zęba, jeżeli chodzi o ubytek w jego siecznym brzegu, może być dobrym pomysłem na zastosowanie tego rodzaju licówki. W takim przypadku, okazać się to może zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż tradycyjne wypełnienie, które w takim miejscu zęba jest szczególnie narażone na ryzyko wypadnięcia. Podobnie, z licówek kompozytowych, warto jest korzystać w przypadku chęci zamknięcia diastemy, czyli widocznej przerwy pomiędzy poszczególnymi zębami. Oczywiście, istnieje również cały szereg sytuacji, kiedy to korzystanie z takich licówek nie jest zalecane. W wielu przypadkach, okazują się być one doskonałym równoważnikiem między wysokim poziome wytrzymałości a przystępną ceną. Stosowanie licówek jest we współczesnej stomatologii w dalszym ciągu niezwykle powszechne.

Bardzo ważne okazuje się być jednak zastosowanie odpowiedniego ich typu, gdyż nie w każdym przypadku każdy rodzaj licówek będzie miał szansę sprawdzić się tak samo dobrze. Przykładowo, licówki kompozytowe wydają się doskonale sprawdzać w każdej sytuacji, kiedy to korzystanie z tradycyjnego wypełnienia nie będzie najlepszym rozwiązaniem, na przykład w przypadku diastemy, czy też uszkodzeń siecznych brzegów zębów przednich.