makijaz permanentny

Czy trwały makijaż jest dla każdego?

Makijaż permanentny jest coraz chętniej stosowany wśród pań, przede wszystkim ze względu na efekty, jakie daje oraz z powodu czasu ich trwania. Zwykle makijaż taki kosztuje od kilkuset złotych do sum przekraczających ponad tysiąc. Jednak mimo wielu zalet nie jest on stworzony dla każdej. Jakie są przeciwwskazania zdrowotne wykluczające daną osobę z zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż trwały ? czy jest on dla wszystkich?

lustro do makijazuPrzede wszystkim jest to ciąża ? stres związany z zabiegiem czy stosowanie miejscowego znieczulenia może mieć wpływ na rozwój płodu. W trakcie trwania ciąży nie można narażać na niebezpieczeństwo zarówno matki, jak i dziecka. Po ciąży jednak, w trakcie okresu karmienia piersią również nie jest zalecane wykonanie tego zabiegu, ponieważ przez wysoki pozom hormonów aplikacja pigmentu może być utrudniona oraz w przypadku robienia ust należy podać lek przeciwwirusowy, który nie jest odpowiedni dla matek karmiących. Poza tym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być nawet zwykły katar czy inna infekcja, jak opryszczka oraz jęczmień oka. Wykluczają się również osoby mające inne choroby skórne jak egzema, grzybica skóry czy atopowe zapalenie. W przypadku łuszczycy można podjąć się wykonania makijażu, jednak z przyjęciem odpowiedzialności za ryzyko objawu Kobnera. Trzeba również pamiętać, że u osób z chorobami skóry pigment nie przyjmuje się tak mocno, a efekt jest znacznie krótszy.

makijaz permanentnyPodobnie jest w przypadku posiadania niedoczynności lub nadczynności tarczycy, ponieważ jest większe prawdopodobieństwo wyłuszczenia się makijażu. Ludzie cierpiący na nowotwór i przechodzące przez chemio- czy radioterapię są również wykluczone z zabiegu makijażu permanentnego, głównie ze względu na przyjmowanie leków sterydowych – przyjmuje się, że przed zrobieniem makijażu nie należy ich przyjmować przez okres 6-12 miesięcy. Naskórek po tych lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne są rozszerzone. Innym przeciwwskazaniem są również wszelkie alergię, które w większości zabiegów wykonywanych na skórze są bardzo istotne.

Ograniczeń do wykonania make-upu trwałego jest wiele i ważne jest, aby się do nich w pełni stosować – dzięki temu można uniknąć wielu przykrych sytuacji związanych z wyglądem czy zdrowiem. Dla osób posiadających przeciwwskazania, przez które nigdy nie będą mogły wykonać makijażu są inne rozwiązania, mniej inwazyjne. Niekiedy nie są tak trwałe jak permanentne, aczkolwiek ich efekty mogą być równie zadowalające dla osób poszukujących coraz to kolejnych sposobów na poprawę swojego wyglądu.