nowoczesny rower elektryczny

Czy warto kupić rower elektryczny?

Rower to zazwyczaj pojazd dwukołowy, napędzany siłą ludzkich mięśni. Naciskając na pedały wprawiamy koła w ruch, dzięki czemu nasz jednoślad się porusza. Jazda na rowerze bywa przyjemna, pozwala na poprawę kondycji, a także jest tańsza niż podróżowanie samochodem.

Czy jednak jest odpowiednia dla każdego?

markowe rowery elektryczneCo z osobami po urazach, kontuzjach, czy osobach starszych, które nie mają już takiej energii? Odpowiednim rozwiązaniem mogą tu być markowe rowery elektryczne Winora. Jak to działa? Można na nim jechać tak jak na zwykłym rowerze, czyli po prostu pedałować. Jednak posiada on silnik który sprawia, że można wkładać w to bardzo niewielki wysiłek ? my lekko poruszamy pedałami, a akumulator robi za nas resztę. Co to daje? Przede wszystkim to, że możemy pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów bez gigantycznego zmęczenia. Normalnie osoby początkujące jadą maksymalnie kilka kilometrów i już czują się wycieńczone, a tak mogą pozwolić sobie na daleką podróż. Rower elektryczny będzie też odpowiedni dla osób o słabej kondycji, seniorów, czy osób o obniżonej mobilności, które niedawno miało nogę w gipsie, czy skręciły kostkę. Nie mogą sobie one pozwolić na leżakowanie, bo to osłabia mięśnie i przedłuża rehabilitację lub inną rekonwalescencję.

nowoczesny rower elektrycznyJedna z drugiej strony nie mogą się przemęczać i nadmiernie forsować. Rower ze wspomaganiem elektrycznym to zatem najciekawsza opcja. czy jednak jest to rozwiązanie pozbawione wad? Nie da się ukryć, że rowery elektryczne są bardzo drogie. Dobre modele to koszt nawet dziesięciu tysięcy złotych, podczas gdy dobry rower górski czy miejski kupimy w zakresie 2-3 tysięcy. Niektóre miasta dają dofinansowania do rowerów, ale jest to na razie test, nowość, która nie wiadomo jak długo zadziała. Trzeba też pamiętać, że wydajność baterii może się zmniejszyć podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych np. kiedy jest bardzo gorąco i akumulator się nagrzeje lub kiedy jest chłodno. Nie zaleca się używania rowerów elektrycznych zimą, bo bateria może nie zastartować lub też szybko się wyładuje. Trzeba też pamiętać, że na jednym ładowaniu przejedziemy maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów, więc należy pilnować tego żeby przed wyjazdem doładować akumulator.

Mimo tych wad rowery elektryczne są godnym polecenia rozwiązaniem przyszłości. Są nowoczesne, sprawnie działające i pomogą każdemu, kto chce zacząć regularnie jeździć na rowerze, a nie ma ku temu predyspozycji fizycznych. Dobrze dobrany rower powinien nam służyć przez wiele lat, w sposób bezawaryjny.