perły naszyjnik

Czym są oberżynowe perły?

Oberżyna to bardzo ciemne warzywo, które niektórym kojarzy się z ogórkiem czy inną, podłużną rośliną uprawną. Niewątpliwie, perły oberżynowe biorą swoją nazwę od tego właśnie hodowlanego warzywa, gdyż także są ciemne, a przez to bardzo wyjątkowe. Wielu znawców pereł, gdy poszukuje unikatu, nie interesuje ich bardzo głęboka, czarna barwa, ale za to fioletowa poświata.

Czym jeszcze wyróżniają się perły Tahiti?

oberżynowe perły - naszyjnikiZalety naszyjnika z oberżynowych pereł Oberżynowe perły należą do rodziny pereł jądrowych, które hodowane są w słonych wodach. Niestety, ich proces powstawania jest o wiele trudniejszy i do tego dłuższy, dlatego zawsze będą cenniejsze. Niewielu ludzi na świecie może przekonać się, jak nosi się oberżynowe perły – naszyjniki z nich osiągają horrendalną kwotę, dlatego warto choć przyjrzeć się procesowi ich powstania i zastosowania. Niektórym może się wydawać, że tego typu kolorowe perły są mniej cenne i eleganckie, jednak dla każdego znawcy, oberżynowe ozdoby będą najpiękniejszą biżuterią. Będą świetnie pasowały wielu kobietom i uzupełniały ich kreację. Z pewnością ciemne perły będą lepszym rozwiązaniem dla każdej, która do swojej czarnej sukni woli ubrać ciemne ozdoby. Poprzez odmienne kolory perełek można także wyróżnić się z tłumu. Jak udowadnia wiele kobiet, nie tylko poprzez jasne, bo białomleczne bransoletki, ale także dzięki ciemnemu, niemal arystokratycznemu kolorowi można zwrócić na siebie uwagę.

perły naszyjnikTe naturalne hodowlane perły są okrągłe, więc jeżeli ktoś natrafi na kształt paciorków podobnych do ryżu, prawdopodobnie nie będzie miał do czynienia z prawdziwymi perłami Tahiti. Warto na to zwrócić uwagę podczas wybierania szlachetnych naszyjników i bransoletek, gdyż w obecnych czasach łatwo trafić na falsyfikaty. Nieuczciwi ludzie mają coraz ciekawsze pomysły na oszukanie potencjalnych klientów, dlatego potrafią stworzyć ze sztucznych, plastikowych wyrobów coś na kształt i podobieństwo prawdziwych pereł. Jeżeli jest taka możliwość, najlepiej jest sprawdzić ich pochodzenie i przyjrzeć się im z bliska. Wytwory natury rzadko kiedy będą idealnie błyszczące, a już na pewno nie będą lekkie i ciepłe, gdy weźmie się je do ręki.

Naszyjnik z oberżynowych pereł na pewno będzie pasował każdej kobiecie o ciemnej karnacji lub która ma ciemne włosy. Z pewnością spodobają się one szatynce, brunetce, a każdej Pani z kruczoczarnymi włosami. Tak wyjątkowe, bo ciemne perełki nie będą raczej pasowały rudym i blondynkom do każdej sukienki, jednak warto poeksperymentować.