olej z konopi

Czym wyróżnia się olej z konopi?

Obecnie leczenie wielu schorzeń i przykrych dolegliwości za pomocą medycyny alternatywnej cieszy się coraz większym uznaniem w społeczeństwie. Również lekarze praktykujący medycynę tradycyjną polecają często swoim pacjentom włączenie ziołolecznictwa, ponieważ niektóre rośliny zawierają mnóstwo cennych składników odżywczych i wykazują korzystne działanie prozdrowotne.

Prozdrowotny olej konopny

olej z konopiDzięki temu podstawowe leczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne, a pacjent szybciej odzyskuje siły witalne. Wśród tego typu produktów coraz większym zainteresowaniem cieszą się preparaty konopne. Wysokojakościowe produkty roślinne to doskonała inwestycja w zdrowie. Można stosować je zarówno doraźnie w formie preparatów leczniczych, jak i dodawać do dań przyrządzanych w domu. W celu poprawy zdrowia warto zastosować na przykład certyfikowany olej z konopi, który wyróżnia się pozytywnym działaniem na cały organizm. Przede wszystkim jest on bogatym źródłem kannabidiolu, który hamuje wzrost komórek nowotworowych. Obniża poziom złego cholesterolu, a także ciśnienie krwi. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także łagodzi napięcie mięśni. Wykazuje pozytywny wpływ na odporność, poprawia stan włosów, skóry i paznokci, wspomaga działanie układu hormonalnego, a także pracę serca, wątroby i nerek.

olej z konopiOleje konopne wykorzystywane są również w przemyśle kosmetycznym. Stanowią bazę leczniczych preparatów, które przyspieszają regenerację skóry i są skuteczne w leczeniu skórnych stanów zapalnych. Pozwalają zachować piękną i młodą cerę na długie lata. Leczą trądzik i łuszczycę. Dodają włosom blasku, a paznokciom siły. Produkowane są z nich szampony, balsamy oraz odżywki do włosów. Wyróżnić można kilka rodzajów olejów konopnych, wśród których największą popularnością cieszą się obecnie CBD. W odróżnieniu od oleju tłoczonego na zimno z nasion, ich działanie koncentruje się głównie wokół układu nerwowego. Ułatwia zasypianie i uspokaja. Jego stosowanie polecane jest osobom żyjącym w stresie, a także cierpiącym na wszelkiego rodzaju nerwice, lęki i depresję. Wysokiej jakości oleje konopne stosowane są w zdrowej kuchni. Jednak, aby zachowały swoje lecznicze właściwości, należy używać ich jedynie na zimno.

Świetnie sprawdzają się jako dodatek do surówek, sałatek, koktajli owocowo-warzywnych, a także sosów do potraw. Można nimi także okraszać pieczywo oraz makarony, co stanowi zdrowszą alternatywę dla masła. Oleje konopne w każdej formie i pojemności nabyć można obecnie w sklepach ze zdrową żywnością i organicznymi kosmetykami zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.