pedicure hybrydowy

Czym wyróżnia się profesjonalny pedicure hybrydowy?

Pielęgnacja stóp ma bardzo duże znaczenie szczególnie latem, kiedy stopy są narażone na czynniki zewnętrzne i częściej eksponowane. Prawidłowo wykonany pedicure pozwala cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami na długo, a także bez obaw nosić odkryte obuwie przez cały sezon. Oprócz dbania o skórę stóp, czyli np. pozbywania się zrogowaciałego naskórka z pięt, bardzo ważna jest też troska o same paznokcie.

Trwały pedicure hybrydowy

pedicure hybrydowy Coraz większą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych cieszą lakiery hybrydowe nakładane na paznokcie u stóp. Zasadniczo hybrydy na paznokciach u stóp nie różnią się niczym od tych zakładanych na dłonie. W pierwszym przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność przy wykonaniu usługi wtedy, kiedy skóra stóp jest podrażniona lub wrażliwa. Nieprawidłowo wykonany manicure w każdej sytuacji może skończyć się wtedy stanem zapalnym. Ten jest wyjątkowy niebezpieczny, kiedy klientka salonu kosmetycznego cierpi na przykład z powodu cukrzycy. Do zabiegów na stopy należy wtedy podchodzić ze zdecydowanie większą ostrożnością. Każda usługa związana z troską o stopy powinna być przeprowadzana w sterylnych warunkach, z użyciem dobrze zdezynfekowanych narzędzi, otwieranych na nowo przy klientce.

pedicure hybrydowy Tak jak w przypadku wykonywania zabiegu na dłonie, skórki wokół paznokci powinny być odpowiednio przygotowane do zabiegu z użyciem pilników, cążek i frezarki. Pozwala to zapobiec odstawaniu skórek. Również płytka paznokcia musi być właściwie opracowana do wykonania zabiegu. Modny pedicure hybrydowy w Katowicach wykonywany jest w najwyższym reżimie sanitarnym, a także z zachowaniem niezbędnej przy tej usłudze ostrożności. Zapewnia on nie tylko trwały i estetyczny wygląd paznokci, które można potem bez obaw eksponować, nosząc odkryte obuwie, ale także higienę stopom. Ten zabieg przeprowadza się dokładnie na tej samej zasadzie co manicure hybrydowy. Specjalne bazy i lakiery są utwardzane za pomocą lamp ledowych. Dzieje się to za sprawą procesu polimeryzacji. Lakier hybrydowy tworzy solidną i odporną na starcie powłokę, która utrzymuje się o wiele dłużej niż w przypadku zwykłych drogeryjnych lakierów. Baza hybrydowa jest także stuprocentowo odporna na odpryski i zmywanie, dzięki czemu z powodzeniem można po tego rodzaju usłudze wykonywać wszelkie aktywności latem i to w odkrytym obuwiu.

Tę usługę poleca się przede wszystkim paniom, które wyjeżdżają na letni urlop lub wakacje i nie chcą martwić się codziennym malowaniem paznokci w czasie wypoczynku. Gabinety kosmetyczne często oferują też swoim klientkom usługę 2 w 1, która polega na wykonaniu manicure i pedicure hybrydowego jednocześnie. Zapewnia to niezwykle estetyczny i trwały efekt.