rower

Czym wyróżniają się rowery MTB?

Dobór odpowiedniego rodzaju roweru do rodzaju terenu, po którym zamierza się nim poruszać okazuje się być niezwykle ważny. W przypadku wyboru nieodpowiedniego roweru można sprawić, że wykorzystywanie go na rozkład do wycieczek po terenie górzystym, będzie nie tylko niewygodne, ale także i niebezpieczne. W przypadku trudniejszych terenów, warto zwrócić więc uwagę na rower MTB.

Co to za rodzaj roweru?

rower mtbTego rodzaju rowery przeznaczone są przede wszystkim do jazdy po wymagającym terenie górzystym. Jak się jednak okazuje, nowoczesne rowery mtb mogą się jednak okazać bardzo dobrym wyborem również w przypadku terenu bardzo zróżnicowanego, na którym dość często stopień nachylenia toru jazdy ulega zmianom. Warto go wybrać więc na przykład, kiedy to na trasie przejazdu droga asfaltowa przechodzi na leśną drogę, czy też na tą wyłożoną żwirem. Rowery takie są również doskonałym wyborem dla doświadczonych cyklistów, którzy będą wiedzieć, jak korzystać z jego możliwości, jak i dla tych cyklistów, którym zależy na podniesieniu stopnia ich zaawansowania. Ten typ rowerów górskich wyróżnia się kilkoma bardzo ważnymi cechami, które dla tego rodzaju rowerów okazują się być typowe. Rowery takie wyróżniają się wiec spora wagą, oraz wiążącą się z tym bardzo wytrzymałą konstrukcją.

rower Rowery takie wyposażone są również w specjalny, amortyzowany widelec, a także, bardzo często, w specjalne amortyzatory umieszczone w ramie roweru. Dzięki temu rowery takie doskonale amortyzują wszelkie wstrząsy. Rowery takie rozpoznać można także po mniejszych rozmiarach ramy, oraz po specjalistycznych oponach w nich zastosowanych, które doskonale sprawdza się podczas jazdy nawet po tym najtrudniej dostępnym terenie. Oprócz zjazdy po trudnych, zmiennych warunkach terenowych, rowery MTB to praktycznie jedyny wybór dla wszystkich tych osób, które chcą uprawiać bądź też uprawiają górskie sporty wyczynowe. Warunki konstrukcyjne tych rowerów sprawiają, że rowery takie są w stanie bezproblemowo znieść najtrudniejsze warunki terenowe, w których przypadku inne rodzaje roweru zupełnie by się nie sprawdziły. Dobór odpowiedniego rodzaju roweru do rodzaju terenu, po którym zamierza się nim poruszać okazuje się mieć ogromne znaczenie.

W przypadku wyboru roweru do tych bardzo trudnych warunków terenowych, zazwyczaj zaleca się wybór rowerów typu MTB. Tego rodzaju rowery, doskonale sprawdzają się nawet w przypadku chęci uprawiania przy ich pomocy sportów rowerowych, ale także podczas jazdy po zmiennych, wymagających warunkach drogowych, przedzielonych przez piaszczyste drogi leśne.