plastry pooperacyjne

Delikatne plastry pooperacyjne hipoalergiczne

Wiele sklepów medycznych posiada w swym asortymencie różne rodzaje opatrunków, które dedykowane są konkretnym ranom oraz schorzeniom. Niektóre opatrunki nasączone są bowiem różnymi substancjami odkażającymi, które mogą przyspieszać gojenie się ran. Powinniśmy również pamiętać o tym, że apteczka z bazowymi plastrami opatrunkowymi powinna znajdować się w każdym domu oraz miejscu pracy.

Plastry dopasowane do ciała

plastry pooperacyjnePlastry skutecznie chronią uszkodzoną skórę przed możliwością przedostania się do rany zanieczyszczeń. Dobrze zaopatrzone sklepy medyczne posiadają kilka rodzajów plastrów. Tradycyjne, najbardziej powszechne plastry na rany posiadają kilka standardowych rozmiarów, które idealnie chronią przed bakteriami drobne rany oraz zadrapania. Co ciekawe, sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza ozdobne plastry dziecięce, które często nawiązują swą stylistyką do znanych, popularnych wśród dzieci bajek. Kompres jałowy to rodzaj opatrunku, który wykonany jest ze 100% bawełny wybielonej nadtlenkiem wodoru. Kompresy wykorzystuje się dziś najczęściej przy zabiegach chirurgicznych, podczas których musimy systematycznie oczyszczać często bardzo rozległe rany. Osoby starsze nierzadko sięgają również po plastry na odleżyny oraz owrzodzenia, które łagodzą zaognione zmiany skórne i podrażnienia powstałe na skutek pooperacyjnego braku ruchu.

plastry pooperacyjneW sklepach medycznych zakupimy również plastry na trudno gojące się rany, które nasączone są substancjami odkażającymi. Na szczególną uwagę zasługują również samoprzylepne plastry pooperacyjne hipoalergiczne, które wykonane są z z folii poliuretanowej. Folia ta jest bardzo cienka i elastyczna, w efekcie czego dostosowuje się ona do kształtu naszego ciała i tym samym szczelnie przywiera do skóry. Warto przy tym podkreślić, że warstwy klejące przywierające do skóry pokryte są hipoalergicznym klejem akrylowym, który nie powoduje podrażnień. Opatrunek ten jest również całkowicie przezroczysty, dzięki czemu możemy obserwować stan gojących się po operacji ran, bez konieczności ciągłego odklejania plastra. Na samym końcu warto podkreślić, że podstawowym zadaniem plastrów pooperacyjnych jest ochrona rany pooperacyjnej przed drobnoustrojami oraz wszelkimi bakteriami, które mogą prowadzić do rozwoju infekcji.

Inwazyjne operacje często wiążą się z powstaniem trudno gojących się ran, które potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia przez dłuższy okres czasu. Używając hipoalergicznych opatrunków pooperacyjnych, mamy pewność, że nasze rany są doskonale chronione, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.