derma roller

Derma roller na głębokie blizny

Współcześnie sporą popularnością cieszą się różnego rodzaju nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne, które wykonuje się w profesjonalnych salonach urody. Kompetentne kosmetyczki, które ukończyły liczne kursy z pogranicza medycyny estetycznej dysponują dziś profesjonalną aparaturą umożliwiającą wykonywanie zabiegów, które skutecznie poprawiają nasz wygląd i niwelują wszelkie, nawet najbardziej rozległe skazy.

Jak działa derma roller?

derma rollerSporą popularnością wśród kobiet cieszą się dziś zwłaszcza masaże twarzy, podczas których stosuje się mocno skoncentrowane preparaty, które przenikają do najgłębszych warstw skóry. Idealnym przykładem jest m.in. derma roller na blizny, który skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych. Narzędzie to składa się z wymiennej głowicy naszpikowanej małymi, cienkimi igłami o długości od 0,2 mm do 3 mm oraz poręcznej rączki, która pewnie leży w dłoni. Warto przy tym zauważyć, że szerokość igieł zastosowanych w konkretnych głowicach dedykowana jest konkretnym partiom skóry. Najkrótsze i najcieńsze igły przeznaczone są do masażu delikatnej, cienkiej skóry twarzy, natomiast grubsze i dłuższe igły tytanowe można z powodzeniem stosować na brzuchu, udach czy ramionach.

derma rollerDerma rollery świetnie radzą sobie z nawet najbardziej głębokimi i rozległymi bliznami powstałymi m.in. na skutek przebytego trądziku młodzieńczego, poparzeń czy różnego rodzaju wypadów. Podczas masażu nasza skóra jest delikatnie nakłuwana, co wzmaga naturalne procesy wytwarzania kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność naszej skóry. Zabiegi przy użyciu profesjonalnych dermo rollerów nie tylko pomogą nam w walce z biznami, ale również cellulitem, a nawet i zmarszczkami. Choć zabieg ten wbrew pozorom nie jest wcale bolesny (osoby szczególnie nadwrażliwe na ból mogą odczuwać wówczas jedynie lekkie uczucie dyskomfortu), to jednak większość renomowanych gabinetów kosmetycznych podczas masażu oferuje swoim klientom użycie lekkiego kremu chłodzącego skórę, który skutecznie uśmierza ból i łagodzi nawet najbardziej zaczerwienione podrażnienia.

Na samym końcu należy również podkreślić, iż choć masaż przy użyciu igieł tytanowych nie jest inwazyjny i niebezpieczny dla naszego zdrowia, to jednak nie powinniśmy wykonywać go samodzielnie w domu. Zabieg tzw. mezoterapii mikroigłowej musi być bowiem wykonywany w niezwykle sterylnych warunkach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Osoby niedysponujące fachową wiedzą z pogranicza dermatologii i medycyny estetycznej powinny więc skorzystać z pomocy kompetentnej kosmetyczki, która odpowiednio zajmie się naszą skórą i dostosuje dla niej indywidualnie dobrane preparaty.

Inne informacje na ten temat są dostępne na stronie: www.cofamyczas.com