zabiegi kosmetyczne

Dlaczego medycyna estetyczna jest tak popularna?

Od pewnego czasu, coraz większa liczba osób zwraca uwagę na swój wygląd oraz wizerunek. Nic dziwnego więc zatem, że tak popularne w ostatnim czasie, stały się zabiegi medycyny estetycznej. Pozwalają one na widoczną poprawę stanu skóry, bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Jakie to są zabiegi?

zabiegObecnie, jest wiele różnych zabiegów, które cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. I tak medycyna estetyczna to przede wszystkim obecnie, zabiegi wykonywane z użyciem toksyny botulinowej. Są to tak naprawdę więc zabiegi, wykonywane z użyciem botoxu, pozwalające przede wszystkim na bardzo widoczne spłycenie widoczności zmarszczek mimicznych, z którymi bardzo trudno jest poradzić sobie w inny sposób. Działanie botoxu opiera się na stałym rozluźnieniu napiętych mięśni, które są właśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych. Medycyna estetyczna, to również jedna doskonały wybór w przypadku wszystkich tych osób, które borykają się z takimi problemami skórnymi, jak na przykład rozstępy, powstałe na powierzchni ud, czy też brzuch. W walce z nimi, pomocny może się okazać kolejny zbieg, wchodzący w skład medycyny estetycznej, w postaci mezoterapii igłowej.

salon medycznyZabieg ten, jest przede wszystkim praktycznie bezbolesny, dzięki wcześniejszemu poddaniu miejsc, które mają być objęte mezoterapią, działaniem znieczulenia miejscowego. Zabieg ten wykonywany jest w oparciu o setki mikroskopijnych igieł, które stymulują skórę do pracy, oraz odnowy. Zabieg ten wykonywany jest również z użyciem specjalnych wysoko skoncentrowanych kosmetyków, które w trakcie wykonywania tego zabiegu mają tak naprawdę jedyną szansę na dotarcie nawet do tych najgłębszych warstw skóry. Kolejnym zabiegiem medycyny estetycznej, który ceniony jest za swoją bardzo wysoką skuteczność, jest zabieg powiększania ust, który wykonywany jest z kolei z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki temu, można uzyskać efekt powiększenia o bardzo dużej intensywności, dostosowany przede wszystkim do cech anatomicznych twarzy, oraz oczekiwań danego pacjenta czy też pacjentki. Medycyna estetyczna, jest jedynym, mało inwazyjnym sposobem na skuteczne polepszenie swojego wyglądu.

Obecnie, w skład tej dziedziny kosmetologii zalicza się szereg różnego rodzaju zabiegów, wyróżniających się niezwykle wysoką skutecznością w ogólnej poprawie wyglądu skóry, czy też w niwelowaniu widocznych procesów starzenia. Wszystkie zabiegi te łączy znacznie mniejsza inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji i szybciej widoczne efekty, w bezpośrednim porównaniu do zabiegów chirurgii plastycznej.