pasta

Działanie past

Dbanie o jamę ustną jest istotne, dlatego należy przestrzegać kilku zasad? Najważniejsze, aby myć zęby regularnie i przede wszystkim dokładnie. Osoby, które nie przykuwają aż tak dużej wagi do tego, mogą zacząć mieć problemy z różnymi chorobami.

Jaką pastę przeciw paradontozie wybrać?

pastaParadontoza jest bardzo często spotykana u wielu ludzi? Jest to zapalenie przyzębia, które może mieć poważne skutki, jeśli się o to nie zadba. Paradontoza jest powszechnie znanym schorzeniem wśród ludzi. Warto wiedzieć, że choroba ta atakuje tkanki okalające zęby oraz dziąsła. Ma podłoże genetyczne, ale występować może też u osób, które nie dbają o higienę jamy ustnej? Nie myją regularnie zębów lub robią to niedokładnie, piją dużo kawy, herbaty czy alkoholu, a także palą papierosy. Objawami paradontozy jest krwawienie dziąseł (może pojawiać się podczas mycia zębów lub samoistnie), w ustach czuje się wydzielinę ropną i nieprzyjemny zapach, między zębami tworzą się szpary i są ruchome, dziąsła stają się wrażliwe na temperaturę (ciepłe lub zimne posiłki wywołują ból). To schorzenie dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku. Pomóc w zapobieganiu temu powinna pasta przeciw paradontozie. A jak w ogóle działają pasty wybielające? Pasty te zaliczane są do kosmetyków, więc nie ma żadnych ograniczeń co do ich dostępności? Można je zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także w aptekach.

pastaPasty wybielające mają w swoim składzie wodorowęglan sodu lub nadtlenek wodoru. Składniki te działają na przebarwienia w taki sposób, że po prostu je niszczą? Działają podobnie jak papier ścierny. Dlatego warto też zwrócić uwagę podczas zakupu na to, jaki współczynnik ścieralności (RDA) ma konkretna pasta. Jeśli chce się jej używać codziennie i nie narażać zębów na żadne ryzyko, optymalny będzie współczynnik RDA około 45. Każda, która będzie miała większy współczynnik, powinna być używana rzadziej i służyć jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Jakie mogą być skutki używania pasty ze zbyt wysokim współczynnikiem DRA? Przede wszystkim zęby mogą zostać osłabione, co może powodować wypadanie ich. Dlatego najlepiej jest sprawdzić jaka ilość znajduje się w konkretnej paście i jaka częstotliwość używania jej będzie optymalna.

Piękny uśmiech i zdrowe zęby to marzenie wielu osób? O higienę jamy ustnej trzeba dbać już od najmłodszych lat. W przedszkolach i zerówkach mycie zębów jest koniecznością? Wszystko to ma na celu wykształcenie w dziecku świadomości, że jest to ważne. W późniejszych latach może to pomóc uniknąć wielu schorzeń związanych z zębami. Najważniejsze jest jednak, aby dobrać odpowiednią pastę? Czytanie i rozumienie składu jest podstawą.