Nożyczki fryzjerskie

Główka treningowa dla fryzjerów

Dla wszystkich osób stawiających swoje pierwsze kroki w dziedzinie fryzjerstwa na pewno pierwsze strzyżenie czy stylizacja włosów klienta okaże się nie lada wyzwaniem, dlatego specjaliści opracowali wyprofilowane w odpowiedni sposób imitacje głów ludzkich wyposażone w syntetyczne lub prawdziwe włosy, które doskonale sprawdzą się jako trening fryzjerski przed prawdziwą wizytą klienta w salonie. Jest to bezpieczna metoda uprzedniego sprawdzenia umiejętności fryzjerskich.

Najlepsze akcesoria dla fryzjerów

Farbowanie włosówWłosy użyte do imitacji ludzkich głów powinny być miękkie i delikatne, o łatwej do stylizacji i strzyżenia strukturze. Należy zwrócić uwagę na to, by włosy nie były punktowo przerzedzone lub podniszczone. Dobrej jakości włos syntetyczny jest umiejscowiony (zaimplantowany) zgodnie z prawdziwym kierunkiem wzrostu włosa prawdziwego, aczkolwiek i z tych ostatnich tworzone są treski i peruczki do główek. Najistotniejszym rekwizytem treningowym jest główka fryzjerska, która nauczy młodego adepta tej dziedziny odpowiedniego strzyżenia czy stylizacji bez ryzyka popełnienia błędu na kliencie. To akcesorium pomoże bezstresowo wyćwiczyć odpowiednie strzyżenie, modelowanie, ondulację damską czy stylizowanie brody u mężczyzn. Posiadają one różną formę: od tych zawierających również popiersie, poprzez główki posiadające szklane oczy, a skończywszy na polu do zmiany makijażu modelu.

Nożyczki fryzjerskieZa pomocą główki można wykonywać treningowe upięcia okolicznościowe i zaprezentować je np. przyszłej pannie młodej bez konieczności ingerowania w jej włosy – wystarczy podesłać zdjęcie po wykonanej testowej usłudze na manekinie o podobnej strukturze włosa czy też zabarwieniu. Stelaże posiadają różne długości włosów, które można również dokupić w postaci doczepów i zastosować do takiego rodzaju fryzury, jaka jest akurat wymagana na wybraną okoliczność. Główki męskie wyposażone są też w brody, które mają możliwość przycięcia i układania zgodnie z uprzednimi preferencjami. Włosy naturalne i syntetyczne można farbować, a ponadto wykonać na główce stosowny makijaż adekwatny do kolorystyki włosów na głowie. Tego typu produkt świetnie sprawdzi się w szkołach fryzjerskich, na egzaminach, pokazach, kursach, ale też jako odskocznia od standardowych zabiegów wykonywanych na klientach przez starszych i bardziej doświadczonych mistrzów sztuki fryzjerskiej.

Pozwalają one bowiem na niezliczoną ilość modowych eksperymentów – zarówno jeśli chodzi o upięcia damskie na różne okoliczności, koloryzacje zgodne z aktualnymi trendami, jak i przetestowanie danego typu strzyżenia zanim przeniesie się czynność na realnego klienta bez ryzyka o efekt.