nowe pasy unieruchamiające pacjenta

Jak działają pasy unieruchamiające?

W obecnym czasie, szczególnie dużo uwagi, przykłada się do zachowania pacjentów placówek medycznych, oraz do ich personelu. Bardzo ważnym elementem dla zachowania bezpieczeństwa, okazują się być specjalne pasy. Powinny być one możliwie jak najlepiej wykonane, z materiałów odpornych na zerwanie, a jednocześnie możliwie jak najbezpieczniejszych dla skóry. Właśnie dlatego obecnie tym najczęściej stosowanym rodzajem takich pasów są te, wykonane z materiałów takich jak poliester.

Pasy unieruchamiające

nowe pasy unieruchamiające pacjentaOkazuje się być on jednym z bardziej odpornych, dostępnych obecnie materiałów tekstylnych. Właśnie z niego najczęściej tworzone są wysokiej jakości, nowe pasy unieruchamiające pacjenta. Działanie takich właśnie pasów jest stosunkowo proste. Stosuje się je więc, aby unieruchomić pacjenta, tak, aby nie mógł zrobić sobie, ale także i innym pacjentom, czy personelowi medycznemu krzywdy. Właśnie z tego względu, pasy tego rodzaju stosowane są najczęściej na pacjentach chorych psychicznie, pacjentach cierpiących na zaburzenia świadomości, czy też chorych na padaczkę. Pasy zabezpieczające, stosowane być one albo do skrępowania całego ciała pacjenta, albo też do skrępowania samych nóg, czy też rąk. Wykorzystywane są w tym celu różnego rodzaju pasy różniące się znacznie swoją szerokością, grubością materiały i innymi parametrami. Kluczowe dla stosowania takich właśnie pasów jest to, aby nie mogły ich odpiąć osoby do tego niepowołane, na przykład innymi pacjenci.

pasyW tym właśnie celu, wyposaża się je bardzo często w specjalne klucze magnetyczne, które to uniemożliwiają. Pasy zabezpieczające stosowane w takich właśnie celach, powinny być możliwie jak najbardziej komfortowe dla chorego. Powinny być odpowiednio szerokie, tak, aby nie wbijały się zbyt mocno w skórę, powodując powstawanie bolesnych otarć. Oczywiście, istotne jest również, by stosować je tylko w tych momentach, gdy jest to najbardziej i faktycznie konieczne. Tylko w takim wypadku, ich użycie nie spowoduje niepotrzebnego stresu ze strony pacjentów. Bardzo często właściwa opieka medyczna nad pacjentami z chorobami neurologicznymi, czy też psychicznymi, wymaga ich skrępowania.

Wszystko po to, aby upewnić się, że dany pacjent nie zrobi krzywdy zarówno sobie, jak i najbliższemu otoczeniu. Aby było to jednak możliwe, bardzo często wykorzystywane są specjalnego rodzaju pasy. Muszą być one wykonane z odpornych na rozdarcie materiałów dodatków, nie powinny powodować zbyt szybko otarć na skórze pacjenta. Ważne jest także by dobierać ich rodzaj do miejsca, w których miałyby być one zastosowane.

Więcej na: https://master-clean.pl/4,oferta