kardigan

Jaki płaszcz – kardigan wybrać?

Płaszcz może być z całą pewnością bardzo przydatnym elementem stylizacji szczególnie w czasie chłodniejszych, wiosennych, bądź też jesiennych dni. Jego sporą wadą jest jednak fakt, że jest bardzo ciężki, co powoduje, że jego noszenie nie jest praktyczne. Dlatego też dobrym zastępstwem dla niego może się okazać po prostu długi sweter.

Pasuje do wszystkiego

długi sweter W czasie pochmurnej, bądź też słonecznej pogody może się on okazać z całą pewnością ciekawym dodatkiem do stylizacji, zapewniającym jednocześnie przyjemne ciepło. Z drugiej strony docenić można również lekkość, jaką cechuje się długi kardigan – płaszcz w porównaniu do niego jest znacznie mniej poręczny i niewygodny w noszeniu. Kardigan w przeciwieństwie do płaszcza będzie także znacznie lepiej pasował do większości stylizacji, w porównaniu do tradycyjnego płaszcza, który raczej nie będzie pasować na przykład do stylizacji sportowych. Dodatkowym plusem jest tutaj bardzo szeroka gama różnych, długich swetrów tego typu, zarówno jeśli chodzi o ich krój, jak też i o kolor. Dzięki temu, można je dopasować do wielu różnych okazji, oraz stylizacji na różne pory dnia. Kardigany w kolorach stosownych, bądź też ciemnych, takich jak czerń, czy też odcienie szarości, będą doskonale pasować do stylizacji bardziej oficjalnych.

kardigan Kardigany nieco krótsze, w bardziej żywych, jaskrawych kolorach, takich jak żółty czy też pudrowy róż, doskonale nadają się do stylizacji na co dzień, na przykład na wiosenne spacery. Jeśli chodzi o fason, to przepasane kardigany z pewnością będą doskonałym zastępstwem dla płaszczy podczas oficjalnych spotkań, szczególnie gdy zostanie do nich dobrana ołówkowa spódnica w dobrze komponującym się z kolorem tego swetra, kolorze. Bardziej wzorzyste kardigany, te nieco luźniejsze, to zaś doskonałe rozwiązanie na co dzień, gdyż nie będą one krępować ruchów na przykład podczas spacerów, czy też podczas jazdy na rowerze. Kluczowe w wyborze kardiganu powinno być dobranie długości tego swetra do typu sylwetki. Szczupłe, wysokie panie mogą sobie pozwolić na zakup nawet bardzo długiego stwarza tego typu, który sięga do łydek. Panie niższe powinny zaś zdecydować się na kardigany do maksymalnie połowy uda, aby nie zaburzyć proporcji sylwetki.

Od pewnego czasu kardigany stają się coraz częściej wybieranym elementem codziennej stylizacji nawet tej bardzo oficjalnej. Mogą być one również traktowane jako doskonałe zastępstwo dla płaszczy, których noszenie na co dzień może być niewygodne, biorąc pod uwagę ich sporą wagę. Kardigany, oprócz tego, że pasują do różnych sytuacji oraz stylizacji, zapewniają także doskonałą ochronę przed zimnem.