Kobieta nakładająca krem na twarz

Jakie działanie ma krem z colostrum?

Niewiele osób wie, że kosmetyki naturalne tworzone z produktów odzwierzęcych wykazują niezwykle skuteczne działanie regenerujące. Coraz większą popularnością na rynku kosmetycznym cieszą się preparaty na bazie siary bydlęcej wydzielanej przez gruczoły mleczne samicy w okresie porodowym. Składnik ten jest wytwarzany przez krowy, klacze, owce oraz kozy. Jego inną nazwą jest młodziwo. Współcześni specjaliści z instytutów dermatologii opracowali metodę, dzięki której produkt ten jest w dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto nabyć je z kilku powodów.

Zastosowania kremu colostrum

Preparaty z dodatkiem młodziwa znane są przede wszystkim z tego, że korzystnie wpływają na procesy regeneracyjne w skórze. Jeśli Kobieta nakładająca krem na dłoń więc pacjent gabinetu dermatologicznego mierzy się z trudnymi do wygojenia ranami, do których często dochodzi np. w wyniku nieleczonej stopy cukrzycowej lub źle leczonych urazów, to lekarz prawdopodobnie rozważy przepisanie mu wysoce skoncentrowanych kosmetyków na bazie siary bydlęcej. Jest ona jedną z najskuteczniejszych substancji leczniczych w przypadku występowania ropiejących ran czy ciężkich dermatoz. Jednak krem colostrum mogą stosować także osoby pragnące poprawić wygląd cery. Ma on bowiem zdolność do odmładzania komórek i włókien kolagenowych, dzięki czemu działa silnie regenerująco.

Kobieta nakładająca krem na twarzKrem zawierający młodziwo nadaje skórze elastyczności i zapobiega nadmiernej utracie wody. Efektem tego może być znaczna redukcja głębokich i powierzchniowych zmarszczek. Tego typu preparaty stymulują także podziały komórkowe i sprzyjają odbudowie nowych tkanek. Mają też działanie antyoksydacyjne. Wybierając preparat kosmetyczny na bazie młodziwa, warto zwrócić jednak uwagę, by nie miał on dodatku parabenów i silikonów, które mogłyby zakłócić przyswajanie leczniczej substancji. Istotna przy stosowaniu tego rodzaju produktu jest także regularność. Nawet najlepsze kremy nie zapewnią bowiem pożądanych rezultatów, jeśli ich użytkownik nie postępuje zgodnie z zaleceniami dermatologa lub zaniedbuje codzienną pielęgnację.

Do głównych zalet preparatu z siary bydlęcej należy fakt, że nie sposób go przedawkować. Każda bowiem ilość tego cennego w składniki odżywcze kosmetyku działa na skórę korzystnie. Mogą więc stosować go osoby o każdym typie cery. Wybierając tego typu specyfiki, należy sprawdzać, czy pochodzą one z dobrego źródła, a także, czy posiadają niezbędne do bezpiecznego stosowania certyfikaty i atesty towarzystw medycznych. Istotna dla wegan i osób troszczących się o dobro zwierząt będzie również zamieszczona na opakowaniu kremu informacja, że produkt nie był testowany na zwierzętach.