balet

Jakie korzyści daje taniec?

Taniec to aktywność ruchowa znana od wieków. Uznaje się, że nawet przy dawnych obrzędach szamańskich miały miejsce rytualne tańce. Tańczyło się na dworach królewskich i na ludowych zabawach. Z czasem kodyfikowały się konkretne kroki, ruchy, gatunki tańca.

Taniec jest dobry dla każdego

taniec dwojgaObecnie jest ich całe mnóstwo, a tańczyć można nie tylko dla zabawy i rozrywki, ale także zawodowo, na turniejach i konkursach. Warto się zatem zastanowić co tak naprawdę daje taniec w Bydgoszczy? Dlaczego to tak popularna aktywność? Na pewno taniec pozwala nam na polepszenie swojej kondycji fizycznej. Spalimy zbędne kalorie, polepszymy wydolność organizmu i koordynację ruchową. Nasze mięśnie staną się mocniejsze, bardziej rozciągnięte, ciało stanie się jędrne. Zajęcia taneczne z powodzeniem mogą zastąpić wizytę na siłowni, czy długi bieg w parku. Dzięki temu, że taniec aktywuje wszystkie mięśnie to jest bardzo uniwersalny. Dodatkowo pozwala na wyrzeźbienie sylwetki (szczególnie doceniane przez kobiety), jak również na poprawienie postawy kręgosłupa. Druga zaleta tańca wiąże się bardziej z psychiką. Tancerze muszą być pewni siebie, by móc występować przed publicznością.

baletPrzełamują swój strach i wewnętrzne bariery, powinni być ambitni i pracowici. By móc dobrze tańczyć, nawet amatorsko, trzeba tańcu poświęcić sporo czasu. Nie można opuszczać treningów, bo nie ma się siły czy chęci. Nawet krótka przerwa sprawi, że trzeba będzie nadganiać i ponownie wchodzić we właściwy rytm. Trzecia zaleta tańca to możliwość spotkania z ludźmi, którzy też kochają muzykę i taniec. W dobie nowych mediów zwykle rozmawia się przez Internet, w sieci szuka informacji na blogach, czy ogląda filmy z występów. Jednak to nie to samo co spotkanie na żywo z drugim człowiekiem. Można swobodnie pogawędzić, ocenić swoje ruchy, razem ćwiczyć taniec, czy bawić się w rytm muzyki. Szczególnie na konkursach tanecznych można poznać wiele osób z całego kraju, a nawet ze świata i nawiązać nowe znajomości. Taniec na pewno daje wiele każdemu. Pozwala na zwiększenie pewności siebie, poprawę wydolności ciała, wyrażenie siebie za pomocą ruchu, jak również na poznanie ciekawych osób.

Nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z tańcem, ani nie myślały o karierze tancerza mogą zapisać się na interesujące kursy tańca i wybrać jego rodzaj dla siebie. Może to być salsa solo, tango w parze, czy zumba w grupie ? grunt by zajęcia dawały nam radość i satysfakcję, a my byśmy opuszczali salę treningową zadowoleni i szczęśliwi, gotowi na kolejne taneczne wyzwania.