kosmetyki polny warkocz

Jakie nawilżające kosmetyki stosować przy suchej skórze?

Pielęgnacja skóry suchej nie należy do łatwych zadań. Uczucie napięcia i ściągnięcia, towarzyszące nam zarówno podczas dnia, jak i w ciągu nocy może skutecznie popsuć samopoczucie czy uniemożliwić spokojny sen, a ciągłe występowanie suchych skórek sprawia, że tracimy ochotę na wykonanie makijażu, bowiem żaden produkt nie wygląda wówczas dobrze.

Polskie naturalne kosmetyki

kosmetyki polny warkocz	Jednak jak się okazuję, przyczyny występowania suchości skóry to nie tylko genetyka. Bardzo często sami nieświadomie sprawiamy, że nasza cera nie jest w stanie utrzymać prawidłowego poziomu nawilżenia w warstwie naskórkowej. Na niektóre czynniki zewnętrzne nie mamy wpływu ? należą do nich warunki klimatyczne, twarda woda czy wahania hormonalne naszego organizmu, wynikające z ciąży czy menopauzy. Jednak równie często nadmierną suchość powoduje niewłaściwa pielęgnacja. Używanie kosmyków z zawartością alkoholu, zbyt częste mycie skóry czy korzystanie z kosmetyków antybakteryjnych i silnie oczyszczających na zasadzie profilaktyki, aby zapobiec występowaniu niedoskonałości, nawet jeśli nie mamy z nimi problemu. Natomiast sucha skóra wymaga delikatności i łagodnego traktowania, dlatego najlepiej sprawdzi się tutaj naturalna pielęgnacja. Brak alkoholu, konserwantów czy pochodnych ropy naftowej w składzie, zastąpiony bogactwem roślinnych ekstraktów i olejów sprawi, że zdecydowanie łatwiej będzie nam zapanować nad stanem skóry.

kosmetyki polny warkocz	Jeśli przy wprowadzeniu dobrej zmiany chcemy jednocześnie wesprzeć ojczystą gospodarkę i przyczynić się do wspierania polskich przedsiębiorców, wówczas idealnym wyborem będą nawilżające kosmetyki Polny Warkocz. Jest to marka, zajmująca się produkcją organicznych kosmetyków, inspirowanych dziedzictwem Słowian. Naturalnie występujące na naszych terenach rośliny były znane ze swoich właściwości i wykorzystywane w lecznictwie i pielęgnacji już przez nasze praprababcie, które często cieszyły się nieskazitelną cerą, a obecnie z tego dziedzictwa i wiedzy korzysta wspomniana firma, która w swojej ofercie ma delikatne myjące olejki, odżywcze mazidła oraz pielęgnujące esencje. Oparte na prostych składnikach formuły doskonale sprawdzą się nawet u cer bardzo suchych i wrażliwych.

Dodatkowo, jeśli nie jest nam obojętny los zwierząt, w przypadku tej firmy nie musimy martwić się o testowanie na doświadczalnych królikach, bowiem jedyne testy, jakim poddawane są te produkty, to te dermatologiczne. Bogata oferta sprawi, że każda z nas znajdzie dla siebie odpowiedni produkt, który zmieni na lepsze codzienna pielęgnację.