usuwanie cellulitu

Jakie zabiegi antycellulitowe są najskuteczniejsze?

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa to defekt, z którym boryka się wiele kobiet. Jak si okazuje, dostępne w aptekach, bądź też drogeriach preparaty, nie okazują się wystarczającym rozwiązaniem dla tego problemu. Z całą pewnością, aby skutecznie się go pozbyć, warto udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

Dlaczego warto wybrać się na taki zabieg?

usuwanie cellulituTylko w nim będzie można dobrać odpowiednie rodzaje terapii, które będą faktycznie oddziaływać również na głębsze warstwy skóry. Jest to bardzo istotne, gdyż właśnie tam trzeba oddziaływać, licząc na pozbycie się tego problemu. Jeśli chodzi o popularne zabiegi antycellulitowe w szczecinie, to z całym pewnością można do nich zaliczyć na przykład liposukcję laserową. Jest to zabieg, który przynosi widoczne efekty już pierwszym cyklu jego stosowania. Kolejnym rodzajem bardzo skutecznie oddziaływającego na skórę pomarańczową zabiegiem jest tak zwana Sculptra. Bardzo korzystnie na cellulit wpływają również takie zabiegi jak na przykład laser frakcyjny, a także i bardzo popularna obecnie mezoterapia igłowa. W przypadku zaś gdy problem stał się już bardzo widoczny, a cellulit przynosi odczuwalny ból, konieczny może się okazać zabieg liposukcji kaniulą.

usuwanie cellulituMezoterapia, obok wcześniej wspomnianych zabiegów należy do tych o wysokiej skuteczności, oraz niskiej inwazyjności. Kluczowe jest, aby pamiętać że dostępne w aptekach preparaty nie mają szans przedostać się przez skórę do jej głębokich warstw, gdzie właśnie leży przyczyna powstawania cellulitu. Właśnie dlatego kluczowe jest stosowanie odpowiednich mieszanek w czasie mezoterapii. Do tych o zdecydowanie najwyższej skuteczności należy zaliczyć bezwzględnie dermapen. W trakcie przebiegu tego zabiegu stosowana jest karboksyterapia, która jest w stanie bardzo skutecznie wzmocnić oraz przedłużyć efekt terapeutyczny. Metodą, która zyskuje bardzo dużą popularność, między innymi ze względu na jej praktyczną nieinwazyjność, jest podawanie preparatu Sculptra. Aby miał on szanse dotarcia do zmienionych chorobowo warstw skory, ten kwas polimlekowy stosowany jest z pomocą drobnych iniekcji miejscowych.

Aby skutecznie móc walczyć z problemem cellulitu, konieczne może się okazać zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów. Wszystko z tego względu, że wiele dostępnych w aptekach czy drogeriach preparatów, nie jest w stanie dotrzeć nawet do zmienionych chorobowo warstw skóry, gdzie rozwija się cellulit. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie takich zabiegów, jak na przykład mezoterapia, wykazujących bardzo wysoka skuteczność w usuwaniu cellulitu, oraz w zapobieganiu jego nawrotom.