dieta - odchudzanie

Każdy chciałby być szczupły, zaczyna się odchudzanie

Świat zmierza w kierunku, w którym istnieje coś takiego jak proporcje idealne. Każdy jest inny, jednak osoby w rozmiarach XXL są odbierane jako chore i niejednokrotnie tak właśnie jest. Niezdrowy tryb życia, czyli objadanie się słodyczami, fast foodami, brak ruchu często doprowadza osoby do naprawdę niebezpiecznych chorób. Często dopiero choroba wywołuje chęć odchudzania się.

Jak poprawnie się odchudzać?

odchudzanie sieOdchudzanie ma doprowadzić do odpowiedniej masy ciała, która pozwoli na uzyskanie odpowiedniego stanu zdrowia. W odchudzaniu chodzi o to, żeby zmniejszyć tkankę tłuszczową, a zwiększyć tkankę mięśniową. Takie działanie zmniejsza zapotrzebowanie na pokarm, a co za tym idzie zmienia sposób odżywania. Jest to oczywiście Aspekt biologiczny, bardzo ważny jednak jest też aspekt psychologiczny. Sprawia, że osoba która postanowiła zmienić swoje życie jest zadowolona, zwiększa się jej samoocena. Czuje, że może osiągnąć wszystko co sobie wymarzy, jeśli tylko zechce. Dobre samopoczucie psychiczne jest bardzo ważne w procesie odchudzania. Większość specjalistów uważa, że złotym środkiem utraty wagi, a co za tym idzie zyskanie zdrowego ciała jest sposób odżywania się. Ma on większy wpływ niż zwiększenie ruchu, oczywiście, ćwiczenia też są istotne. Jednak zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i wprowadzenie choć minimalnego ruchu powinny dać zamierzony efekt.

dieta - odchudzanieOczywiście nie można zapominać o konsekwencji. Nie można odpuszczać, czy robić sobie dni wolnych, na pewno nie na początku swojej przygody z odchudzaniem. Według specjalistów w dziedzinie utraty wagi najgorszy dla organizmu człowieka jest cukier i syrop fruktozowy. To właśnie te dwa składniki powodują najczęściej otyłość, cukrzycę choroby serca i wiele innych schorzeń, które mogą wpływać na nasze złe samopoczucie. Bardzo ważna natomiast jest woda. Bez niej odchudzanie nie ma sensu, jest głównym składnikiem w każdej diecie i należy wypijać jak największe ilości wody. Dlaczego? Picie dużej ilości wody przyśpiesza metabolizm organizmu. Nie ma jednak co ukrywać, podczas odchudzania jeśli nie będziemy mieli samozaparcia, chęci i kogoś kto będzie nas wspierał, to nawet jeśli zaczniemy zauważać postępy w pewnym momencie możemy się poddać. Bardzo ważna jest konsekwencja, nie odpuszczanie sobie samemu. Myślenie, że jeden batonik czy szklanka napoju gazowanego nic nie zmieni w naszym postanowieniu, potrafi być bardzo mylna.

Nie można sobie pozwolić początkowo na żadne ustępstwa. Odchudzanie wymaga niesamowitej pracy i poświęceń. Jednak efekty mogą tylko zachwycić.