dentysta w Gdyni

Korony, implanty i protezy

Piękny, zadbany, biały uśmiech sprawi, że zrobimy dobre wrażenie na nowo poznanych osobach, będziemy czuli się atrakcyjniejsi, a także lepiej wyjdziemy na zdjęciach. Jednak uzyskanie takiego efektu nie jest łatwe. Codziennie szczotkowanie, płukanie zębów, a nawet stosowanie irygatora na pewno znacząco pomaga, jednak niektórzy mają po prostu z natury żółte lub podatne na próchnicę zęby.

Kiedy zgłosić się do dentysty?

dentysta Dobry dentysta może jednak to naprawić lub temu zaradzić na przyszłość. Oferowane są na przykład koronki, protezy lub najlepsze implanty w Gdyni. Kiedy zęba nie da się już uratować i nadaje się tylko do wyrwania, lub kiedy zęby są bardzo słabe, krzywe, stłoczone to będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Które wybrać w konkretnej sytuacji? Jeśli nasze zęby mają brzydki kształt, są zbyt blisko siebie, ale nie na tyle by trzeba było je wyrywać lub łatwo się psują, ale nie chcemy się ich pozbywać to najlepsze będą koronki. Jest to rodzaj nakładek na nasze zęby. Są one piłowane, także zostaje korzeń oraz wąski kawałek zęba. Między poszczególnymi zębami jest spora przerwa. Jeśli się nałoży koronkę, to oczywiście są one niwelowane. Korony mają różne kolory, podobnie jak implanty, więc można je dopasować tak by wyglądały naturalnie. Dba się o nie tak samo jak o prawdziwe zęby.

dentysta w Gdyni Warto zaznaczyć, że przed założeniem koron trzeba całe uzębienie dokładnie przeleczyć, bo inaczej nie da się usunąć próchnicy bez zdejmowania koron. Druga opcja to protezy. Wyróżnia się te częściowe i całościowe. Częściowa proteza może obejmować np. dwa brakujące zęby. Całościowa proteza obejmuje górą szczękę lub górna i dolną ? wtedy mówi się o sztucznej (ruchomej) szczęce. Proteza jest tańsza znacząco od implantów, jednak do jej noszenia trzeba się przyzwyczaić. Nie wygląda ona też tak naturalnie, a źle wykonana może pęknąć. Implanty kosztują nawet kilkanaście tysięcy, a ich zakładanie jest dosyć skomplikowane. Najpierw w dziąśle umieszcza się metalowy ,,korzeń?, a na niego nakręca się sztuczny ząb. To rozwiązanie nowoczesne, idealne dopasowane do szczęki pacjenta. Nawet z bliska nie powinno być różnicy między prawdziwym a sztucznym zębem. Sam zabieg też będzie bolesny, choć efekt końcowy jest warty tego dyskomfortu.

Jak zostało to przedstawione, dentyści dają pacjentom wiele opcji dotyczących naprawy ich zębów. Nakładane koronki, wkręcane implanty czy ruchome szczęki to ciekawe rozwiązania, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Stomatolog doradzi nam, co będzie dla nas najkorzystniejsze z punktu widzenia zdrowia i finansów.