tablet medyczny

Które modele tabletów medycznych są najnowocześniejsze?

Pośród wielu różnych urządzeń wykorzystywanych do monitorowania stanu pacjentów, szczególnie istotną rolę odgrywają te, które są małych rozmiarów i przenośne. W praktyce bowiem okazuje się, że umożliwiają one dokonywanie zmian w zaleceniach dla danego pacjenta w bardzo wygodny sposób. Oczywiście, tego rodzaju urządzenia mocno muszą odróżniać się od swoich multimedialnych odpowiedników.

Innowacyjne tablety medyczne

tablet medycznyWynika to przed wszystkim z tego, że muszą być odporne na takie czynniki jak kontakt z chemikaliami, które wykorzystywane są do dezynfekcji różnych powierzchni w gabinetach lekarskich, w tym również i ekranów dotykowych. Taką możliwość mają innowacyjne Tablety medyczne, których obudowa ma odpowiednio wysoki certyfikat szczelności, taki jak IP 68. Oznacza to, że urządzenia te są w pełni odporne na różnego rodzaju ciecze, również na alkohol, będący głównym składnikiem wielu różnych płynów do dezynfekcji. Dodatkowo, można ich używać nawet w środowisku wysokiego zapylenia. W przypadku tabletów medycznych coraz ważniejszą rolę odgrywają również zastosowane w nich funkcje multimedialne. Przede wszystkim chodzi tutaj o aparaty i kamery, które mogą być bardzo pomocne podczas wykonywania zadań związanych z zawodem medycznym. Czasem bowiem konieczne staje się wykonanie zdjęcia jakiejś zmiany na ciele pacjenta, aby skonsultować się z innym lekarzem.

tabletDlatego też bardzo ważne jest, by nowoczesna tablety medyczne posiadały zamontowane kamery rejestrujące obraz o wysokiej rozdzielczości, wspomagane takimi dodatkowymi funkcjami jak stabilizacja obrazu, lampa błyskowa, czy system autofocus. Za pośrednictwem tabletów medycznych można dokonywać innych zmian związanych z cyfrowym systemem do zarządzania opieką medyczną. Ze względu na to, że wszelkie zmiany muszą być widoczne w tym systemie praktycznie natychmiastowo, wykorzystywane tablety muszą posiadać wszystkie niezbędne moduły do zachowania łączności bezprzewodowej. Podstawą jest więc łączność WIFI, ale również i łączność internetowa dokonywana przez sieć komórkowa – minimalnym standardem tej łączności akceptowanym w obecnym czasie jest łączność w sieci 4G. Ostatnim elementem sprawnego tabletu medycznego jest oczywiście pojemna bateria, która musi wystarczyć na co najmniej kilka godzin nieprzerwanej pracy.

W obecnym czasie znacznie więcej uwagi poświęca się wyborowi zaawansowanego sprzętu medycznego. Jego stosowanie może przynieść szereg różnych korzyści podczas różnych zadań, związanych bezpośrednio z wykonywanymi zadaniami w zawodzie lekarza, czy też pielęgniarki. Najważniejszą zaletą takiego sprzętu jest jednak fakt, że umożliwia on zapisywanie zaleceń dotyczących dalszego leczenia, czy też recept nawet z dala od komputera.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapoznaj się z treścią znajdującą się na stronie www.viridian.com.pl!