złoty krzyżyk

Łańcuszek z krzyżykiem ? prezent na różne okazje

Okazji do świętowania jest wiele. Zaczynając, od chrztu świętego maleństwa, poprzez pierwszą Komunię dziecka, a także sakrament bierzmowania w późniejszym czasie. Na takie wydarzenia najczęściej zaprasza się gości. Rodziców chrzestnych, bacie, ciocie, a także dalszą czy bliższą część rodziny. W takich ważnych dniach, najważniejsza jest obecność bliskich, ale goście najczęściej nie przychodzą z pustymi rękami.

Co kupić dziecku z okazji chrztu, komunii czy bierzmowania?

modny łańcuszek z krzyżykiemKrzyż to uniwersalny symbol, który często widać w modzie, zarówno tej kobiecej, jak i męskiej. Będzie więc świetnym podarunkiem z okazji ważnych wydarzeń kościelnych. Modny łańcuszek z krzyżykiem podarowany na chrzest czy bierzmowanie będzie modną, niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju pamiątką z tego ważnego dnia. Modele mogą być różne, najczęściej jednak polecane są te z wyrobów ze złota czy srebra ? są solidne i trwałe. Bardzo popularna jest również biżuteria ze stali chirurgicznej, jest tańsza i co ważne nie uczula. Klasyczny, prosty, matowy, w połysku, a może w nowoczesnym kształcie? Jaki wybrać? Tu wszystko zależy od danej sytuacji, delikatne modele krzyżyków sprawdzą się na chrzest, a z kolei modele w nowoczesnym kształcie tak zwane krucyfiksy np. z okazji bierzmowania. Jednak na prezent warto, aby wybrać model elegancki często może on być wykonany dodatkowo z grawerem.

złoty krzyżyk Propozycja łańcuszka z krzyżykiem jest też świetna na prezent z okazji urodzin. Coraz częściej bowiem widać osoby noszące codzienną biżuterię wraz z tą z symbolem religijnym. Taki podarunek sprawi ogromną radość również osobom starszym, niejedna babcia będzie zachwycona kiedy otworzy pudełeczko z krzyżykiem od swojego wnuka ? osoby wierzące, w ten sposób wyrażają swoje stanowisko wobec religii. Łańcuszek męski oraz damski z krzyżykiem będzie także doskonałą pamiątką zakończenia jakiegoś ważnego etapu w życiu albo świąt. Osoba obdarowana takim prezentem z pewnością zapamięta dzień na dłużej, to bardzo ważne, bo symboliczne upominki sprawiają, że osoba obdarowująca na dłużej zapisze się w ich pamięci. Każde spojrzenie na łańcuszek będzie przypominać o osobie, która go podarowała.

Dawno minęły już czasy, gdy łańcuszek z krzyżykiem był dobrym prezent tylko na okazje związane z życiem religijnym. Dzisiaj taki srebrny czy złoty łańcuszek można podarować z dowolnej okazji, jeśli tylko konkretna osoba chciałby posiadać i nosić taki przedmiot. Chrzest, komunia czy bierzmowanie zawsze będą dobrą okazją na taki upominek, a także sprawdzą się jako doskonały prezent podczas tych uroczystości.