Kosmetyczka

Makijaż permanentny krok po kroku

Makijaż permanentny określany jest również jako trwały lub nazywany mikropigmentacją. Pod drugą lub trzecią warstwę skóry wprowadza się specjalne pigmenty, czyli barwniki, za pomocą specjalnej jednorazowej igły. Cały zabieg przeprowadzany jest ze znieczuleniem, więc pozostaje bezbolesny. Bez względu na to, czy decydujemy się na oczy, brwi czy usta, makijaż permanentny zawsze jest procesem dość czasochłonnym podzielonym na kilka etapów.

Makijaż permanentny krok po kroku

Kobieca twarzZaczyna się od konsultacji z linergistką, podczas których wykonywany jest rysunek projektowy. Tworzy się go z wykorzystaniem klasycznych kosmetyków. Ma ukazać na próbę efekt prawdziwego makijażu. Podczas konsultacji upewniamy się również, że nie istnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne do wykonania makijażu. Drugi etap to już właściwy zabieg kosmetyczny. Specjalistka wprowadza podskórnie barwnik za pomocą jednorazowej igły. Wykorzystywane są jedynie bezpieczne atestowane pigmenty spełniające standardy europejskie. Na powiekach stosuje się barwniki w kolorze czarnym lub brązowym, a na brwiach odcienie brązu lub szarości. W przypadku ust pigment jest ciemniejszy od ich naturalnego koloru o około 3 tony. Zabieg trwa zazwyczaj maksymalnie 3 godziny. Czas zależy od stopnia skomplikowania, skali obszaru oraz indywidualnych preferencji klientki.

KosmetyczkaZabiegi tego typu są niezwykle popularne i powszechnie dostępne. W niemal każdym większym polskim mieście będziemy w stanie bez problemu zlokalizować salon oferujący chociażby profesjonalny makijaż permanentny brwi Łódź to jeden z wielu przykładów miejscowości, w których znajduje się godny polecenia salon z usługami tego typu. Po około dwóch dniach od zabiegu skóra ulega procesowi łuszczenia i pokrywa się drobnymi strupkami. To całkowicie normalne i nie należy się tego obawiać. Po około 4 tygodniach, gdy strupki znikną, należy umówić się na kolejną wizytę, podczas której dokonywana jest korekta makijażu. Trwa ona około od 30 minut do 2 godzin. Ma na celu poprawić ewentualne braki i dobarwić określone fragmenty. Korekta nadaje jeszcze bardziej naturalny wygląd i doprecyzowuje kształty.

Tak wykonany profesjonalnie makijaż jest w stanie utrzymać się nawet do 2 lat, jednak tak naprawdę wszystko zależy od konkretnych czynników, takich jak typ skóry, jej stan oraz jakość pigmentów i głębokość ich wprowadzenia w skórę. Istotna jest tu również reakcja naszego układu odpornościowego na obecność barwnika. Kluczowym etapem jest również właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu. A to zależy już od nas. Dlatego w tej sprawie musimy konsultować się z obsługującą nas specjalistką i na bieżąco wyjaśniać wszelkie wątpliwości.