relaksujący masaż twarzy

Masaż twarzy ? przydatne informacje

Każda kobieta marzy o tym, by zachować jak najdłużej młody wygląd. Stosuje przy tym odmładzające kremy, profesjonalne zabiegi kosmetyczne (np. mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego, czy derma pen), unika ekspozycji na słońce czy też nie pali papierosów, sprawiających, że skóra szybciej się starzenie i nabiera ziemistego odcienia. Obecnie jednak doszła jedna rzecz, która korzystnie wpływa na wygląd twarzy ? jest nią masaż.

Jak wpływa i dlaczego warto taki zabieg wykonać?

masaż twarzy Masaż do tej pory kojarzony był przede wszystkim z relaksującym zabiegiem na ciało. Doświadczony masażysta nacierał klienta olejkami lub oliwką dla lepszego poślizgu i rozluźniał poszczególne partie ciała. Chodziło przede wszystkim o dobre samopoczucie i tylko w jakiejś mierze o zlikwidowanie sztywności i bólu mięśni. Masaż twarzy oczywiście także jest przyjemny i relaksujący, jednak jego głównym celem jest wygładzenie skóry, poprawa owalu twarzy, likwidacja drobnych zmarszczek i zapobieganie ich powstawaniu. Na czym on polega i jak go wykonać? Do wyboru jest kilka opcji. W profesjonalnych salonach zaproponują nam relaksujący ajurwedyjski masaż twarzy. Masażysta wykonuje zabieg rękoma, wykorzystuje do tego też wykorzystywane w medycynie wschodniej olejki naturalne. Mają one na celu dodatkowe nawilżenie i odżywienie skóry.

relaksujący masaż twarzy W zależności od wybranego olejki mogą też wpływać na przebarwienia, regulować pracę gruczołów łojowych, czy rozświetlić cerę. Taki masaż musi wykonać druga osoba, bo sami nie zrobimy go prawidłowo. Można jednak zrobić sobie inny masaż, nie ajurwedyjski, w domowym zaciszu. Często jest on wiązany z jogą twarzy, czyli ćwiczeniami na mięśnie twarzy. Mają być one mocne, wyćwiczone, dzięki czemu skóra też jest jędrniejsza i zmarszczki się nie pojawiają. Wiele osób do masażu wykorzystuje różne akcesoria. Najpopularniejsze są kwarcowe rollery lub kamienie gua sha. Te pierwsze trzyma się w lodówce, dzięki czemu zapewniają przyjemny chłód, który zlikwiduje opuchliznę i obrzęki. Duża końcówka służy do masażu twarzy i szyi a mała do masażu okolic oka. Z kolei kamień gua sha ma rozgrzać skórę, pobudzić do działania. Przede wszystkim służy do poprawy konturu i owalu twarzy.

W obu tych wypadkach używa się do masażu olejów, kremów, serum, dzięki czemu poślig jest lepszy i nie dochodzi do podrażnień skóry. Warto zaznaczyć, że po zabiegu można zbyć preparat z twarzy, jeśli obawiamy się, że może on spowodować wysyp niedoskonałości. Dobrze dobrany kosmetyk spotęguje działanie masażu i zadba o naszą cerę, by była piękna i młodo wyglądająca.