ubrania w sklepie

Materiały do produkcji ubrań

Podczas kupowania ubrań większość osób skupia się na wzorze, kolorze, czy cenie. Koszulka czy spodnie mają dobrze leżeć i nie krępować ruchów, a barwą podkreślać naszą urodę. Jednak dużo ważniejszy niż wzór jest materiał z jakiego jest wykonana dana rzecz. To determinuje czy będzie się nadawać na lato, czy na zimę, czy będzie lekka i przewiewna, a może ciężka i mocno grzejąca.

Z jakich materiałów można zatem produkować ubrania?

ubrania Jakie mają one właściwości? Na lato idealne będą lekkie lniane ubrania damskie i męskie. Len to materiał przewiewny, przepuszczający powietrze. Latem będzie chłodny w dotyku, więc na pewno nie zgrzejemy się nosząc lniane ubrania. Jest też przyjemnie gładki, niemal śliski, nie drapie i nie wywołuje podrażnień. Wadą tej tkaniny jest niestety to, że łatwo się ona gniecie. Produkuje się z niej spodnie, spódnice, kamizelki, jak również pościel. Kolejny materiał idealny do produkcji odzieży to bawełna. Występuje w wersji klasycznej oraz organicznej, czyli wolnej od chemikaliów. Bawełna to bardzo uniwersalny materiał ? można stosować ją solo lub z dodatkami, takimi jak elastyn, czy poliester. W zależności od grubości i splotu nada się do szycia ubrań letnich, jak i zimowych. Jest przewiewna, lekka, przyjemna w dotyku, łatwo poddaje się obróbce i barwieniu.

ubrania w sklepie Bawełna też jest tańsza niż len. Szyje się z niej ubrania, pościele, torby, a nawet ubranka dla psiaków. Trzeci rodzaj materiału to poliester. Tak jak bawełna jest wykorzystywany solo jak i w mieszankach. W tej drugiej opcji ma nadać tkaninie połysku, śliskości, odporności na wilgoć i zabrudzenia. materiał ten nie przepuszcza powietrza, więc nie sprawdzi się latem ? skóra będzie się pocić. Szyje się z niego często podszewki do spódnic i sukienek, dekoracyjne poszewki na poduszki, czy torby zakupowe. To materiał tani, nierozciągliwy, odporny na rozdarcie. Warto wymienic też takie materiały jak wełna (idealna na zimowe swetry), elastan (świetny dodatek do ubrań i bielizny nadający im elastyczności), czy też wiskoza (przyjemna w dotyku, gładka, delikatna). Oczywiście każda z wyżej wymienionych tkanin może odznaczać się lepszą lub gorszą jakością.

Rzadka przędza dająca cienki materiał będzie nieodporna na uszkodzenia, szybko się zniszczy. Z kolei ta grubsza, mocniejsza sprawi, że ubrania po wielu latach nadal będą świetnie się prezentowały. Warto zatem sprawdzać nie tylko typ, ale i grubość oraz jakość materiału podczas kupowania ubrań, jak i toreb, pościeli, czy dodatków tekstylnych do domu.