Modne ubrania dla jeźdźca

Jazda konna wymaga nie tylko unikalnych umiejętności, ale także stosownego stroju. Do jazdy treningowej, rekreacyjnej można wybierać bardziej swobodne ubrania, jednak podczas konkursów trzeba zaopatrzyć się w markowe, odświętne ubrania, jak również w odpowiednie obuwie. Na szczęście w sklepach jeździeckich można nie tylko kupić czapraki i derki dla konia, ale także stylowe i modne produkty dla fana jeździectwa.

Frak do jazdy na konkursie

frak jeździeckiJakie ubranie i buty warto wybrać? Jeśli chodzi o obuwie to polecane są sztyblety lub oficerki. Te pierwsze sięgają za kostkę, zwykle są wkładane, nie mają żadnego zapięcia. To buty idealne do jazdy rekreacyjnej, szczególnie latem. Nie krępują ruchów, są wygodne, szybko się je wkłada. Oficerki są bardziej odświętne, stosowane głównie podczas zawodów, jak również przy jeździe z przeszkodami. Oficerki maja długość przed kolano, często są zapinane na zamek błyskawiczny. Takie buty lepiej chronią całą nogę przed urazami. Trzeba celować w buty zrobione ze skóry naturalnej, na przykład cielęcej, wtedy ma się pewność, że będą one bardzo wygodne i trwałe. Przejdźmy do kwestii ubioru. Modny frak jeździecki to nieodłączny element stroju konkursowego. To okrycie wierzchnie nakładane na koszulkę jeździecką.

frak jeździeckiStylowe fraki dostępne są w różnych kolorach, jakich jak purpura, granat, czy czerwień. Powinny być one w intensywnych barwach, tak by jeździec był widoczny z daleka. Fraki zapinane są na guziki, mają dwie kieszonki po bokach, jak również elegancki kołnierz. Koszulka jeździecka to z kolei nie tylko spodnia część garderoby jeźdźca na konkursie. Podczas jazdy treningowej może stanowić jedyne okrycie, szczególnie w upalne dni. Do wyboru są przede wszystkim koszulki z krótkim rękawem i krótkim kołnierzykiem. W wersji eleganckiej dostępne są koszulki ze wstawkami koronkowymi, golfem, czy ażurowymi rękawkami. Warto wspomnieć też co nieco o spodniach. Do jazdy konnej wykorzystuje się specjalne bryczesy. Są to spodnie bardzo obcisłe, które są wsadzane pod oficerki. Są wykonywane z elastycznych materiałów, tak by dokładnie przylegały do ciała. Zapinane są na guziki oraz zamek błyskawiczny, tak samo jak zwykłe jeansy. Bryczesy zwykle mają neutralne kolory, takie jak biały, granatowy, czy szary.

Kończąc rozważania, odpowiednie odzienie i obuwie dla jeźdźca jest bardzo ważne. Pozwala nie tylko na bezpieczną i komfortową jazdę konną, ale także na atrakcyjne zaprezentowanie się na konkursie jeździeckim. Dobrze jest kupować odzież i buty z dobrych materiałów, które nie wyblakną i nie zniszczą się.