ustawienia rodzinne

Na czym opiera się skuteczność ustawień rodzinnych?

Obecnie wiele osób czuje się nieszczęśliwych, czy też niedopasowanych do konkretnej grupy społecznej, do której przynależą. Kluczowe w zwalczeniu takiego uczucia okazują się być odpowiednie terapie. Warto wybierać te, które opierają się przede wszystkim na naprawieniu niewyjaśnionych sytuacji z członkami rodziny.

Ustawienia rodzinne najlepszym rozwiązaniem

ustawienia rodzinneObecnie bardzo popularną teorią jest ta, nazywana teorią wiedzącego pola. Opiera się ona na istnieniu części podświadomości, w którym człowiek przechowuje wszelkie, nawet nieświadome informacje o rodzinie, czy też innej grupie do której należy. Kluczowe jest ich wyczucie, czy też uświadomienie sobie, w czym pomagają sprawdzone ustawienia rodzinne Hellingera. Tego rodzaju terapia okazuje się być bardzo popularna w obecnym czasie, gdyż, w przeciwieństwie do innych, pozwala na uzyskaniu widocznych efektów już po pierwszym spotkaniu. Dzięki teorii wiedzącego pola oraz jej realizacji zgodnie z założeniami, skrywane głęboko przez danego pacjenta informacje, mogą być przejęte nie tylko przez niego, ale także przez inne osoby. Dlatego też, kluczowa część takiej formy terapii odbywa się w grupach terapeutycznych. Jest to bardzo ważne także biorąc pod uwagę sam przebieg terapii. Pozostali członkowie grupy odgrywają podczas sesji grupowej, role członków rodziny danego pacjenta.

rodzinne ustawienia hellingeraOczywiście są oni nakierowywani przez terapeutę, który prowadzi sesję grupową. Dzięki temu, pacjenta może symbolicznie wybaczyć członkom rodziny, nawet tym, do których odczuwa głęboko skrywany żal ale którzy już nie żyją. Warto dodać że ustawienia Hellingera zakładają, że wpływ na stan pacjenta mogą mieć nie tylko świadome czyny innych członków rodziny czy też innego systemu, ale także te które zostały zatajone przed pacjentem. Może to być na przykład zatajona choroba członka rodziny, albo też informacja o niewierności partnera. Dzięki informacjom, które wychodzą na światło dzienne podczas terapii, pacjent może być lepiej przygotowany na przyjęcie do wiadomości takich właśnie informacji, które mogłyby jeszcze pogorszyć jego stan a które są skrywane głęboko w jego podświadomości. Aby odczuć poprawę po takiej formy terapii, wystarczy często tylko kilka sesji.

W obecnym czasie coraz więcej osób decyduje się na podjęcie terapii. Mogą one bardzo pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie w wielu różnych grupach społecznych. Aby jednak tak było bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej formy takiej właśnie terapii. Szczególnie skuteczną okazuje się być tak, opierająca się na poprawie relacji między członkami rodziny.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapoznaj się z treścią znajdującą się na stronie www.ustawieniasystemowe.com.pl!