terapia hellingera

Na czym polegają ustawienia Hellingera?

Coraz większa liczba osób decyduje się w obecnym czasie na odbycie terapii. Wynika to z faktu, że coraz większa ludzi cierpi na różnego rodzaju problemy, od problemów z ułożeniem prawidłowych relacji z innymi ludźmi, aż po trudności z objawami somatycznymi, które nie mają wyraźnej przyczyny w organizmie. W rozwiązaniu takich problemów mogą pomóc w znacznym stopniu ustawienia systemowe.

Pomocna terapia z użyciem ustawień Hellingera

terapia hellingeraJest to innowacyjne podejście do terapii, które zdobywa coraz większe grono zwolenników. Ma to związek z tym, że pojednawcze ustawienia systemowe Hellingera umożliwiają prawidłowe ustawienie różnego rodzaju relacji systemowych, na przykład tych w systemie rodzinnym. Przyczyn tego rodzaju problemów należy właśnie doszukiwać się w dzieciństwie, gdzie zazwyczaj mają swoje źródło głęboko skrywane problemy. Dzięki wspomnianym ustawieniom, można zrobić bardzo ważny krok w kierunku rozpoczęcia optymalnej zmiany. Przede wszystkim jednak wybranie odpowiednich ustawień pozwala na przywróceniu harmonii w kondycji psychiczno – cielesnej. Główną różnicą w przypadku tego rodzaju terapii, w porównaniu na przykład do terapii behawioralnej jest systemowe spojrzenie na różnego rodzaju problemy. Jest to bardzo ważne gdyż jak pokazują badania, to właśnie aspekt współzależności jest tym dominującym, który warunkuje występowanie różnego rodzaju problemów w systemach takich jak system rodzinny, zawodowy, czy koleżeński.

pomocna terapiaDziałanie systemowe ma także bardzo istotny udział w kształtowaniu wewnętrznego ja różnych ludzi, niezależnie od ich statusu społecznego, rodzinnego, czy też zawodowego. W przypadku terapii systemowej, zupełnie różny jest również jej przebieg, w porównaniu oczywiście do tych bardziej tradycyjnych form terapii. Zamiast koncentrować się na dokładnym opisywaniu różnych sytuacji oraz ich omawianiu z terapeutą, pacjent koncentruje się na spojrzeniu z różnej perspektywy na różnego rodzaju problemy. Chodzi tutaj głownie o wyobrażenie sobie sytuacji, w której pacjent przebywa w jednym pokoju wraz ze swoim partnerem, dzieckiem, czy też chorobą, oraz opisywaniu ich pozycji w stosunku do niego. Taki przebieg terapii, w porównaniu do innych rodzajów, umożliwia spojrzenie na problem z różnej perspektywy, co znacznie pomaga w jego rozwiązaniu i nabraniu do niego dystansu.

W przypadku odczuwania różnego rodzaju problemów w życiu rodzinnym, czy też zawodowym, bardzo ważne jest odbycie odpowiedniej formy terapii. Może być ona kluczowa, aby umożliwiać sobie spojrzenie z dystansem na swoje problemy, które mogą się wydawać nie do pokonania. Takie właśnie rezultaty, umożliwiają terapie oparte na ustawieniach systemowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.dorotakraszewska-ustawienia.com!