oczyszczający olejek do twarzy

Oczyszczanie twarzy olejkami – czyli demakijaż OCM

Oczyszczanie twarzy olejkami to nadal dość świeża i innowacyjna metoda demakijażu. Mimo wszystko, coraz częściej można znaleźć je na drogeryjnych półkach obok płynów, wód micelarnych i pianek. Dlaczego ta technika zmywania makijażu ? nazywana w skrócie OCM ? cieszy się taką popularnością wśród miłośniczek make-up?u? OCM to skrót od Oil Cleansing Method.

Łagody olejek do demakijażu

oczyszczający olejek do twarzyPolega ona na zastosowaniu dokładnie tego samego zjawiska chemicznego, przez które często makijaż nie trzyma się twarzy tak długo, jak chciałyby tego jego użytkowniczki ? natłuszczenie twarzy. Sebum wytwarzające się pod warstwą podkładu bardzo często ją rozpuszcza. Nałożenie tłuszczu na zewnątrz twarzy pozwala na szybki, a przy tym przyjazny dla skóry demakijaż. Łagodny oczyszczający olejek do twarzy nie narusza mikrobiomu tak bardzo, jak stosowanie płynów, mleczek lub pianek myjących. Ta metoda demakijażu jest szczególnie polecana posiadaczkom cery suchej lub atopowej. Olejek ? tak samo jak płyn ? należy zetrzeć z twarzy płatkiem kosmetycznym, jednak pokrywa on skórę cienką warstwą ochronną, dzięki której nie jest ona podrażniana przez pocieranie. Jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa, warto zaopatrzyć się w miękki ręczniczek do ścierania olejku. Nie jest to jednak wskazane przy problemach z trądzikiem ? cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa na kontakt z bakteriami, a nawet na wypranym materiale mogą osiąść się drobnoustroje naturalnie żyjące w łazience.

oczyszczający olejek do twarzyW drogeriach dostępne są jednorazowe waciki kosmetyczne wykonane z bambusu, które są bardzo delikatne dla skóry. Demakijaż olejkami oczyszczającymi jest zalecany zwłaszcza przy zmywaniu tuszu do rzęs lub cieni do powiek. Okolica oczu jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego przy usuwaniu znajdujących się w niej kosmetyków warto zachować szczególną ostrożność. Do stosowania techniki OCM, można sięgnąć po kompleks olejków lub jeden olej naturalny. W drogeriach dostępne są kompozycje olejków, które często wzbogacane są dodatkowo witaminami. Najskuteczniejsze są jednak oleje naturalne, takie jak migdałowy, konopny lub lub bawełniany. W swojej nierafinowanej postaci, zachowują piękny, świeży zapach i wszystkie właściwości odżywcze.

Demakijaż olejkiem oczyszczającym jest nie tylko szybszy, ale także przyjemniejszy i mniej męczący dla skóry. Wystarczy wybrać olej, który będzie idealnie dopasowany do typu skóry i pozwoli nie tylko na szybsze usunięcie makijażu, ale także przynosi więcej korzyści. Olejki są bogate w różne minerały i witaminy, które pomagają zachować cerze zdrowy blask na dłużej.