Prosty, sprawdzony sposób na menopauzę

Menopauza, zwana również przez niektórych przekwitaniem polega na trwałym zatrzymaniu cyklu miesiączkowego. Z klimakterium borykają się więc kobiety w wieku od 45 do 55 lat, warto przy tym zaznaczyć, że sama menopauza trwać może nawet dwa lata. Jakie objawy mogą sygnalizować u nas początek okresu przekwitania i w jaki sposób możemy z nimi walczyć?

Nieinwazyjne metody na menopauzę

sposób na menopauzęNa samym wstępie należy rozwiać wszelkie obawy – menopauza jest procesem naturalnym, przez który będzie przechodzić każda kobieta. Przekwitania nie należy się więc wstydzić, ponieważ stanowi ono nieodłączny element kobiecego życia. Pierwszym sygnałem, który może wskazywać na klimakterium jest nieregularne miesiączkowanie. W okresie tym kobietom zaczynają doskwierać również inne dolegliwości, do których zaliczyć można m.in. uderzenia gorąca, nadmierną potliwość oraz pojawianie się na skórze rumieni. Okres przekwitania może również negatywnie odbijać się na naszej psychice – częste bóle głowy, zaburzenia koncentracji oraz poczucie niepokoju to tylko niektóre przykłady dolegliwości, z którymi borykać musi się na co dzień przekwitająca kobieta. W niektórych przypadkach menopauzie towarzyszy również ból mięśni, świąd pochwy, a nawet i depresja, na której rozwój wpływają wahania hormonalne.

sposób na menopauzęIstnieją jednak bardziej bądź mniej inwazyjne sposoby łagodzenia objaw menopauzy. Wiele kobiet pije wówczas ziołowe napary, które łagodzą niektóre dolegliwości. Lekarze bardzo często proponują swoim klientkom hormonalną terapię zastępczą, która polega na systematycznym uzupełnianiu poziomów hormonów, które przestaje wytwarzać nasz organizm. Terapia ta przez niektórych uznawana jest jednak za kontrowersyjną – zdaniem niektórych specjalistów jest ona bowiem zbyt inwazyjna i może prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Istnieje jednak prosty sposób na menopauzę, który nie wiąże się z tak inwazyjną ingerencją w nasz organizm. Sporą popularnością wśród pań cieszy się aktualnie małe, medyczne urządzenie, które przyczepia się do bielizny na wysokości miednicy. Pomaga ono uporać się z większością objaw menopauzy już w przeciągu niespełna trzech miesięcy. Urządzenie to składa się z dwóch magnetycznych części, które szczelnie przylegają do siebie nie uszkadzając przy tym bielizny. Produkt ten działa przez około 10 lat, aby uzyskać najlepsze efekty musimy jednak nosić go codziennie i to przez całą dobę.

Urządzenie to jest jednak małe i kompaktowe, płaski kształt nie odznacza się ponadto pod ubraniem. Szacuje się, że metoda ta pomogła już tysiącom kobiet z całego świata uporać się z przykrymi objawami menopauzy w sposób szybki i całkowicie bezbolesny.