trening bez siłowni

Skuteczne ćwiczenia na obwisłą skórę ramion (bez chodzenia na siłownię)

Jędrne, lekko umięśnione ramiona nadają sylwetce młodzieńczy wygląd. To jednak dość kłopotliwe części ciała, które łatwo reagują na zmiany wagi czy upływ czasu. W wyniku tych czynników tracą elastyczność, co skutkuje pojawieniem się luźnych fałdek, czyli popularnych ?skrzydełek?. Jeśli chcesz im zapobiec lub zmniejszyć widoczność, zastosuj prezentowane w tym wpisie skuteczne ćwiczenia na obwisłą skórę ramion.

Przyczyny powstawania ?skrzydełek?

luźna skóra na ramionachLuźna skóra ramion wygląda nieestetycznie. Problem z fałdkami ma jednak wiele osób, ponieważ łatwo dopuścić do ich powstania. Wystarczy szybko stracić kilka kilogramów, nie ćwiczyć albo po prostu wejść w dojrzały wiek. Skóra z czasem traci młodzieńczą elastyczność, a mięśnie ramion (szczególnie tricepsy) prędko tracą objętość przy braku właściwego treningu.

Zapobieżenie obwisaniu skóry albo zmniejszenie widoczności ?skrzydełek? wymaga sporo cierpliwości i niemało wysiłku. Dbanie o dobrą kondycję i ładną sylwetkę polega bowiem na zmianie stylu życia, a nie wprowadzeniu miesięcznego planu ćwiczeń. Aby cieszyć się zdrowiem i jędrnym ciałem, należy trenować systematycznie oraz wybierać formy aktywności, angażujące tricepsy.

Trening na ?skrzydełka? bez chodzenia na siłownię

Trening wzmacniający ramiona kojarzy się z siłownią i koniecznością podnoszenia ciężarów. To błędne myślenie! Oczywiście, ćwiczenia z ciężarkami są jedną z metod zwalczania ?skrzydełek?, ale istnieją także inne sposoby na pozbycie się luźnych fałdek. Wiele popularnych i przyjemnych sportów kształtuje mięśnie rąk, pozwalając uniknąć obwisania skóry albo poprawia wygląd tej, która już utraciła elastyczność. Oto 3 dyscypliny, które pokochasz za ich wpływ na piękną rzeźbę ramion.

Pływanie

trening na obwisłe ramionaChodzenie na basen ma same zalety. Woda działa relaksująco i odpręża kręgosłup, subtelnie rzeźbi całą sylwetkę oraz poprawia wydolność oddechową. Pływanie pozwala uzyskać dobrą kondycję i zbudować wytrzymałość. Opór, jaki stawia woda, pomaga także wyszczuplić problematyczne części ciała, np. ramiona. Regularne przemierzanie basenu z użyciem rąk skutecznie poprawi ich wygląd.

Uwaga! Pływanie ma sens tylko wtedy, gdy robisz to zgodnie ze sztuką. Jeśli Twoja technika nie jest do końca poprawna, możesz nie osiągnąć efektów, na jakich Ci zależy. Aby skorygować swoje błędy i nauczyć się dobrze pływać, umów się z trenerem na indywidualne zajęcia. Dzięki temu szybko poprawisz technikę, łatwiej wzmocnisz całe ciało i unikniesz kontuzji.

Bieganie

trening bez siłowniJogging w ostatnich latach zyskał na popularności. Jest sportem, który można uprawiać w różnych okolicznościach i lokalizacjach. Aby trenować bieganie, wystarczy udać się do parku lub za miasto. Pamiętaj jednak, by przed startem rozgrzać mięśnie oraz wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. Nie zapomnij także o odpowiednim obuwiu. Biegając, zachowuj właściwą postawę ciała oraz angażuj ręce. Jeśli obawiasz się kontuzji, zacznij energicznie maszerować. Marsz także wyszczupla, ujędrnia ciało oraz pozwala poprawić kondycję.

Ćwiczenia ze skakanką

Trening w domowym zaciszu ma wiele zalet. Nie musisz nigdzie wychodzić ani specjalnie przygotowywać się do aktywności. Wystarczy zrobić rozgrzewkę i zacząć ćwiczyć ze skakanką. Staraj się, by trening był urozmaicony. Na wygląd ramion (i nóg) dobrze wpływa skakanie naprzemienne, raz na jednej nodze, raz na drugiej, a potem obunóż. Dzięki temu kształtujesz różne mięśnie i poprawiasz wygląd całej sylwetki.

Gdy ćwiczenia to za mało

zabieg na obwisłe ramionaObwisła skóra ramion potrafi być przyczyną poważnych kompleksów. Jeśli mimo treningów nie widzisz poprawy w wyglądzie rąk, rozważ inne opcje ich upiększenia, np. zastosuj samoopalacz. Brzoskwiniowy odcień skóry optycznie wyszczupla, dzięki czemu ?skrzydełka? mniej rzucają się w oczy.

Pamiętaj też, by zadbać o ramiona podczas kąpieli. Stosuj ujędrniające żele pod prysznic oraz masuj skórę, aby poprawić jej wygląd. Po kąpieli nałóż kosmetyki wyszczuplające lub poprawiające elastyczność tkanki. Regularne stosowanie tych specyfików powinno upiększyć ramiona.

Innym z rozwiązań, które pozwala pozbyć się ?skrzydełek?, jest operacja plastyczna. Podczas zabiegu lekarz wycina nadmiar skóry oraz odsysa obciążającą ramiona tkankę tłuszczową.

Podsumowanie

Problem z obwisłą skórą ramion można rozwiązać. Istnieje wiele ćwiczeń, kosmetyków i zabiegów, które pozwalają pozbyć się nieestetycznych płatów luźnej tkanki. Pamiętaj jednak, że zawsze lepiej jest zapobiec ?skrzydełkom? niż je zwalczać. Prowadź zdrowy styl życia i nie pomijaj codziennej aktywności fizycznej, a Twoje ręce będą wyglądały atrakcyjnie przez długi czas.

Leave a Comment