mezoterapia

Skutecznie odmładzająca mezoterapia

Skóra to nie tylko mająca właściwości ochronne powłoka. To także swego rodzaju wizytówka. Gładka i pozbawiona bruzd, zadbana i starannie pielęgnowana cera, świadczy o człowieku równie dobrze co starannie wyprasowane spodnie oraz wypucowane na połysk buty. Dlatego też zdecydowanie warto zadbać o odpowiednie leczenie oraz pielęgnację skóry.

Mezoterapia na zmarszczki

mezoterapia Co jednak zrobić, by utrzymać ją w dobrej kondycji? W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat medycyna estetyczna gwałtownie się rozwinęła. Do dyspozycji wszystkich tych, którzy chcieliby zadbać o ten jeden z decydujących o nienagannej prezencji czynników, znajduje się szereg środków i zabiegów. Do najpopularniejszych z nich należą choćby chemiczne peelingi, radiofrekwencja mikroigłowa czy mezoterapia, która jest idealnym sposobem na odmłodzenie skóry. Liftingująca mezoterapia w Bydgoszczy jest więc doskonałym wyborem dla wszystkich mieszkańców tego pięknego miasta, których skóra zdążyła już pokryć się zmarszczkami. Oczywiście zabiegi tego typu wykonuje się właściwie w każdym gabinecie medycyny estetycznej, czy to w Bydgoszczy czy w Warszawie, Krakowie, Toruniu czy też zdecydowanie mniejszych miastach. Na czym polega mezoterapia?

mezoterapia Jest to jedna z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Zabiegowi poddać się mogą osoby w najróżniejszym wieku, od młodych, którzy chcieliby zapobiec pojawieniu się zmarszczek w przyszłości, po starszych, którzy wspomnianych zmarszczek chcieliby się pozbyć. Mezoterapia polega na podaniu skórze substancji czynnych takich jak: witaminy, kwas hialurownowy, aminokwasy, krzemionka organiczna czy sole mineralne. Aby zabieg był skuteczny, wspomniane substancje muszą dostać się bezpośrednio do skóry. Dlatego też korzysta się z dwóch metod: igłowej, oraz elektroporacji. Obie metody są równie skuteczne, jednakże należy pamiętać, że ta pierwsza może być wykonywana wyłącznie przez odpowiednio wyszkolonych lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najczęściej wykonuje się ich od trzech do siedmiu. Warto też, w celu jak najdłuższego utrzymania piękna skóry, poddawać się zabiegom kolejnym zabiegom również po ukończeniu pierwszej serii. Młody wygląd to coś, na czym zależy niemalże każdemu.

Starzenie się skóry jest jednakże procesem nieuniknionym. Kremy i kosmetyki potrafią opóźnić pojawianie się zmarszczek, jednakże nie są one w stanie pozbyć się tych, które już pojawiły się na skórze. W końcu nawet najlepsze z nich dostarczają składniki odżywcze wyłącznie do najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Dlatego też warto zainwestować w zabiegi takie jak choćby mezoterapia.