Trwała depilacja laserowa

Zadbane, gładkie nogi są wizytówką każdej kobiety. Systematyczne golenie nóg jednorazową golarką lub depilatorem elektrycznym może prowadzić do podrażnień, które w skrajnych przypadkach przekształcają się m.in. w zapalenie mieszków włosowych. Z tego też powodu sporą popularnością wśród płci pięknej cieszą się dziś nowoczesne metody depilacji, które sprawiają, że skóra jest gładka przez długi okres czasu.

Depilacja laserowa i najlepsze efekty

depilacja laserowaJakie metody depilacji, które możemy wykonać w profesjonalnych salonach urody cieszą się dziś największym uznaniem? Na rynku funkcjonuje dziś wiele salonów urody, które oferują profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z owych zabiegów jest niewątpliwie depilacja woskiem, która uznawana jest za najpopularniejszą metodę depilacji. Zabieg ten. jak już sama nazwa sugeruje, polega na rozprowadzeniu specjalnego, kosmetycznego wosku na wybranych partiach skóry. Preparat ten bardzo szybko zastyga na naszym ciele. Kiedy naniesiony na włosy wosk odpowiednio stężeje, kosmetyczka odrywa go od naszego ciała jednym sprawnym ruchem. Choć depilacja woskiem nie jest całkowicie bezbolesna, to jednak właśnie dzięki owej usłudze możemy cieszyć się gładkimi nogami nawet przez miesiąc. Za znacznie delikatniejszą, przez co automatycznie mniej bolesną metodę uznaje się depilację cukrową.

depilacja laserowaKosmetyczki stosują wówczas tzw. pastę cukrową, która sprawia, że odrastające z czasem włoski nie wrastają w skórę. Całkowicie bezbolesna jest natomiast szalenie popularna dziś depilacja laserowa, która gwarantuje najlepsze efekty. Warto przy tym podkreślić, że depilację laserową uznaje się za zabieg medycyny estetycznej, który wymaga odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Do depilacji służy wówczas specjalny laser IPL, który podczas naświetlania skóry dociera aż do korzeni włosków. Nowoczesne urządzenia depilujące wykorzystujące laser IPL emitują szerokie spektrum fal świetlnych, które docierają do głębokich warstw skóry. Laser ten, w przeciwieństwie do lasera twardego, wpływa również na produkcję kolagenu, dzięki czemu nasze ciało będzie jędrne i gładkie. Efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Laser ten najlepiej wpływa na grube, ciemne cebulki włosów, które podczas zabiegów obumierają, często bezpowrotnie.

W celu uzyskania najlepszych efektów warto systematycznie powtarzać zabieg, najlepsze efekty obserwuje się zazwyczaj po czwartej sesji depilacji. Metodę depilacji laserowej uznaje się dziś za najdelikatniejszy i zarazem najskuteczniejszy sposób na trwałe pozbycie się włosów z rożnych partii ciała.