Przygotowania do zabiegu

Zabiegi ajurwedyjskie w praktyce

Ajurweda jest tradycyjną medycyną indyjską. W dosłownym tłumaczeniu może oznaczać „wiedzę dotyczącą istnienia” lub „przebieg życia”. Została zapoczątkowana w XII wieku p.n.e. i od tamtej chwili, służy poprawie stanu fizycznego i duchowego ludzi. Według ajurwedy zdrowie jest stanem równowagi zachodzącym między ciałem, duchem i umysłem. Część zabiegów polega na interakcji z punktami marma, w których krzyżują się kanały energetyczne. Wewnątrz ciała człowieka znajduje się 107 takich miejsc. Podstawowym celem zabiegu jest oczyszczenie meridianów poprzez pozbycie się toksyn, zwanych ama.

Czemu służą zabiegi marma?

Ból danego miejsca oznacza, że należy przeprowadzić proces natychmiastowo, ponieważ istnieją problemy związane z przepływemFigurka Buddy naturalnej energii w organizmie spowodowane blokadą stworzoną przez ama. Terapia marma uznawana jest za matkę akupunktury i akupresury. Istnieje wiele pojęć, z którymi wiąże się medycyna Dalekiego Wschodu. Ludzki organizm potrzebuje shodhany, czyli fizyczno-duchowej rewitalizacji. Zabieg przyjmuje formę masażu polegającego na zwiększeniu przepływu krwi do dotkniętej części połączenia nerwowo-mięśniowego. W ten sposób ciało zostaje oczyszczone z ama. Specjalista w dziedzinie ajurwedy będzie w stanie wyregulować przepływ energii zachodzący między organami, co pozwoli na zrównoważenie pracy organizmu.

Przygotowania do zabieguMasaż ajurwedyjski ma również na celu stworzenie nowych kanałów energetycznych. W praktyce, zabiegi marma służą leczeniu bólu i chorób poprzez technikę uciskania poszczególnych punktów na ciele. Ich stymulacja pozwala pozbyć się napięcia z ciała. Metoda ta stosowana jest także w przypadku stanów depresyjnych, nerwicy, migreny czy problemów żołądkowych. Ponadto, ucisk meridianów powoduje podniesienie poziomu koncentracji oraz energii. Decydując się na skorzystanie z usług specjalisty, należy zrobić rozeznanie dotyczące kompetencji punktu medycznego. Klasyczna fizjoterapia jest coraz częściej wybierana przez ludzi w Polsce, co wiąże się z rosnącą dostępnością źródeł na temat tej tradycyjnej metody leczniczej.

Terapia może wiązać się ze zmęczeniem organizmu, dlatego zaleca się długotrwały odpoczynek. Aby nie zaburzyć funkcjonowania przewodu pokarmowego, należy wstrzymać się od spożycia posiłków na 2 godziny przed i po masażu. Odnalezienie specjalisty w dziedzinie ajurwedy może być trudniejsze, dlatego warto skorzystać z pomocy internetu. Celem zabiegu jest przywrócenie równowagi w organizmie, dlatego ekspert medycyny indyjskiej powinien posiadać rozległą wiedzę na temat wywierania nacisku na skórze.