Protetyka

Zabiegi protetyczne – co warto wiedzieć o implantach?

Dziś braki w uzębieniu nie są problemem nie do rozwiązania. Nowoczesne metody protetyki dentystycznej oferują mnóstwo sposobów na szybki bezbolesny zabieg i to bez względu na stan uzębienia. Powszechność klinik i poradni dentystycznych realizujących tego typu usługę stanowią dowód na to, że protetyka to popularny zabieg, na który może sobie pozwolić już niemal każdy. Jeśli szukamy sposobu na zastąpienie jednego lub kilku zębów, idealnym rozwiązaniem będzie wstawienie implantów. Co warto wiedzieć o tej metodzie dentystycznej?

Implanty sposobem na zdrowy i piękny uśmiech

Uśmiechnięta kobietaImplanty stosowano już w latach 50. XX wieku. Są to śruby chirurgiczne, które mocuje się w kości szczęki lub żuchwy. W kilka miesięcy od założenia implant całkowicie zrasta się z kością. Stanowi zastępczy korzeń dla tego od utraconego zęba. Na korzeń nakładana jest korona protetyczna, która kolorem i kształtem ma przypominać prawdziwy ząb. Zabieg wstawiania implantów to już dziś standard w stomatologii. W klinikach w całym kraju świadczona jest protetyka Żywiec jest jednym z wielu przykładów, który pokazuje, jak bogatą ofertę ma polska stomatologia. Implant stomatologiczny najwierniej odwzorowuje wygląd naturalnego zęba i zapewnia całkowitą stabilność. Większość modeli wykonywana jest z tytanu. Implantami możemy zastąpić zarówno jeden, kilka lub nawet wszystkie zęby. Przywracają naszemu uzębieniu estetyczny wygląd oraz funkcjonalność naturalnych w pełni zdrowych zębów.

ProtetykaMocowanie implantów odbywa się na kilka sposobów. Jednym z nich są protezy całkowite lub częściowe. Jest to opcja najbardziej przystępna cenowo. Druga metoda to most protetyczny. Jest to element łączący ze sobą kilka sąsiadujących obok siebie koron protezowych. Stosuje się je, gdy w uzębieniu powstaje większa luka z powodu braku kilku zębów. Dwa zęby położone najbliżej przerwy służą jako filary mostu, a sam element utrzymuje się na kości. Wszystko razem zapewnia stabilność protezy. Jednocześnie most nie wpływa w żaden sposób na zdrowe zęby położone najbliżej niego. To, na jaki wariant się zdecydujemy, zależy oczywiście od stanu naszego uzębienia. Musimy wziąć pod uwagę rozmieszczenie luk w jamie ustnej oraz poziom kości, w której ma zostać zamocowany implant. Należy też przemyśleć, która metoda będzie najodpowiedniejsza dla naszego portfela. Zabieg zostanie poprzedzony konsultacją z protetykiem, który doradzi nam oraz, ewentualnie, określi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwskazania zdrowotne, dla których nie powinniśmy decydować się na operację.

Najwyższy poziom świadczonych usług zachęca, by przejrzeć oferty i poszukać odpowiedniej kliniki w okolicy miejsca naszego zamieszkania. Nie ma sensu zwlekać. Za rozsądną cenę możemy wyeliminować braki w uzębieniu szybko i skutecznie.