powiększanie ust

Zalety powiększania ust

Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. Cały czas zdobywa nowych fanów, którzy regularnie decydują się na wykonywanie zabiegów. Bywa też, że wzbudza mieszane uczucia. Jednak jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, łatwo dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę wiele z nich przynosi sporo korzyści.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

powiększanie ustJednym z najpopularniejszych zabiegów, na który decydują się kobiety, zapisując się do salonu kosmetycznego lub kliniki medycyny estetycznej, jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Skąd fenomen akurat tego zabiegu? Z pewnością jedną z przyczyn jest fakt, że mogą go wykonywać zarówno kobiety dojrzałe, jak i młodsze. Tutaj kryterium wiekowe nie ma dużego znaczenia. Dlaczego tak wiele kobiet podejmuje decyzje o powiększeniu ust? Przyczyn jest wiele. Jedną z najczęstszych jest chęć poprawy wyglądu swoich naturalnych warg. Dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry, usta stają się większe. Wiele z nich jako powód podaje potrzebę wyrównania asymetrii między dolną a górną wargą, dzięki czemu od razu cała twarz sprawia wrażenie bardziej proporcjonalnej. Zabieg jest również dobrym pomysłem w przypadku gdy usta są bardzo przesuszone, a mniej inwazyjne metody nie działają.

powiększanie ustOd lat bowiem znane są nawilżające właściwości kwasu hialuronowego. Jednym z najczęstszych pytań, jakie kobiety zadają w gabinetach medycyny estetycznej, jest czas utrzymywania się efektu powiększenia ust. Dzięki właściwościom podawanego kwasu rezultat może się utrzymywać od sześciu do nawet dwunastu miesięcy. U niektórych powiększenie ust było jeszcze widoczne przez trzy lata! Wszystko zależy oczywiście od konkretnego przypadku oraz skóry osoby poddającej się zabiegowi. Uzależnione jest to od obecności hialuronidazy w skórze, odpowiadającej za trawienie kwasu hialuronowego. Jeśli więc jest jej mało, efekt będzie utrzymywał się długo. Dużą rolę odgrywa też styl życia, jako jedną z przyczyn krótkiego utrzymywania się efektu po zabiegu podaje się palenie papierosów oraz przyjmowane leki. Każda kobieta, bez względu na wiek oraz ilość podanego wypełniacza muszą zapoznać się z zaleceniami po zabiegu.

Ingerencja w skórę sprawia, że usta bezpośrednio po nim mają lekką opuchliznę, która utrzymuje się zwykle przez kilka dni. Trzeba pamiętać o tym, że opalanie nie jest wskazane. Zalecane jest również picie dużej ilości wody oraz unikanie gorących napojów. Powiększenie ust niesie ze sobą sporo korzyści, warto jednak wcześniej poczytać o tym zabiegu i zaleceniach, abyśmy cieszyli się z efektu jak najdłużej.